Danone завершила продаж своїх активів та виходить з російського ринку
Джерело: пресреліз компанії
Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.
“Компанія Danone оголосила, що завершила продаж свого бізнесу з виробництва продуктів харчування в Росії ТОВ “Вамін Р” після отримання необхідних дозволів російських регуляторних органів”, – йдеться в документі.
За даними Le Figaro, наприкінці березня французька група зазначила, що має необхідні дозволи російських регуляторних органів на продаж своєї російської дочірньої компанії та наблизилась до угоди з покупцем. Однак лише зараз домовленості вдалось завершити.
“Продаж свого бізнесу з виробництва молочних та овочевих продуктів ТОВ “Вамін Р ” – відомому як “Вамін Татарстан” – російській молочній компанії, що належить Мінтімеру Мінгазову, який має зв’язки з Рамзаном Кадировим, був запланований на найближчі тижні” , – йдеться в матеріалі.
У березні мовилося, що “Вамін Татарстан” була готова заплатити 17,7 мільярда рублів. Тоді як, за оцінками експертів, реальна вартість активів становить від 60 до 80 мільярдів.
Компанії знадобилося більше семи місяців після повномасштабного вторгнення, щоб розпочати процес виходу з Росії. Відтак, у жовтні 2022 року вона анонсувала плани про вихід з російського ринку. Утім, згодом президент Путін підписав указ про націоналізацію Danone.
Взяття під контроль державою заблокувало процес продажу, як це передбачали власники. Новим гендиректором Danone влада призначила племінника глави Чечні Рамзана Кадирова, главу міністерства сільського господарства республіки Якуба Закрієва.
Довідка. Французька компанія Danone – один із найбільших виробників молочних продуктів та інших продуктів харчування, що працює у більш ніж 140 країнах світу. До Росії Danone прийшов у 1992 році. Російські активи компанії були записані на АТ “Данон Росія”.
- За даними ЗМІ, французька група молочних продуктів Danone дійшла згоди щодо продажу свого бізнесу у Росії. Ймовірний покупець – російський бізнесмен, пов’язаний з Чечнею.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.