Danone завершила продаж своїх активів та виходить з російського ринку

Джерело: пресреліз компанії

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.

“Компанія Danone оголосила, що завершила продаж свого бізнесу з виробництва продуктів харчування в Росії ТОВ “Вамін Р” після отримання необхідних дозволів російських регуляторних органів”, – йдеться в документі.

За даними Le Figaro, наприкінці березня французька група зазначила, що має необхідні дозволи російських регуляторних органів на продаж своєї російської дочірньої компанії та наблизилась до угоди з покупцем. Однак лише зараз домовленості вдалось завершити.

“Продаж свого бізнесу з виробництва молочних та овочевих продуктів ТОВ “Вамін Р ” – відомому як “Вамін Татарстан” – російській молочній компанії, що належить Мінтімеру Мінгазову, який має зв’язки з Рамзаном Кадировим, був запланований на найближчі тижні” , – йдеться в матеріалі.

У березні мовилося, що “Вамін Татарстан” була готова заплатити 17,7 мільярда рублів. Тоді як, за оцінками експертів, реальна вартість активів становить від 60 до 80 мільярдів.

Компанії знадобилося більше семи місяців після повномасштабного вторгнення, щоб розпочати процес виходу з Росії. Відтак, у жовтні 2022 року вона анонсувала плани про вихід з російського ринку. Утім, згодом президент Путін підписав указ про націоналізацію Danone.

Взяття під контроль державою заблокувало процес продажу, як це передбачали власники. Новим гендиректором Danone влада призначила племінника глави Чечні Рамзана Кадирова, главу міністерства сільського господарства республіки Якуба Закрієва.

Довідка. Французька компанія Danone – один із найбільших виробників молочних продуктів та інших продуктів харчування, що працює у більш ніж 140 країнах світу. До Росії Danone прийшов у 1992 році. Російські активи компанії були записані на АТ “Данон Росія”.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.