Danone завершила продаж своїх активів та виходить з російського ринку

Джерело: пресреліз компанії

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.

“Компанія Danone оголосила, що завершила продаж свого бізнесу з виробництва продуктів харчування в Росії ТОВ “Вамін Р” після отримання необхідних дозволів російських регуляторних органів”, – йдеться в документі.

За даними Le Figaro, наприкінці березня французька група зазначила, що має необхідні дозволи російських регуляторних органів на продаж своєї російської дочірньої компанії та наблизилась до угоди з покупцем. Однак лише зараз домовленості вдалось завершити.

“Продаж свого бізнесу з виробництва молочних та овочевих продуктів ТОВ “Вамін Р ” – відомому як “Вамін Татарстан” – російській молочній компанії, що належить Мінтімеру Мінгазову, який має зв’язки з Рамзаном Кадировим, був запланований на найближчі тижні” , – йдеться в матеріалі.

У березні мовилося, що “Вамін Татарстан” була готова заплатити 17,7 мільярда рублів. Тоді як, за оцінками експертів, реальна вартість активів становить від 60 до 80 мільярдів.

Компанії знадобилося більше семи місяців після повномасштабного вторгнення, щоб розпочати процес виходу з Росії. Відтак, у жовтні 2022 року вона анонсувала плани про вихід з російського ринку. Утім, згодом президент Путін підписав указ про націоналізацію Danone.

Взяття під контроль державою заблокувало процес продажу, як це передбачали власники. Новим гендиректором Danone влада призначила племінника глави Чечні Рамзана Кадирова, главу міністерства сільського господарства республіки Якуба Закрієва.

Довідка. Французька компанія Danone – один із найбільших виробників молочних продуктів та інших продуктів харчування, що працює у більш ніж 140 країнах світу. До Росії Danone прийшов у 1992 році. Російські активи компанії були записані на АТ “Данон Росія”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.