Дашу Малахову розкритикували за фото загиблих дітей на обкладинці
Джерело: Букви
У мережі спалахнула дискусія довкола публікації телеведучої Даші Малахової у Facebook із фотографіями тіл загиблих дітей у Кривому Розі — Данила Нікітського й Аліни Куценко. Телеведучу звинуватили у недоречності такого способу вшанування памʼяті жертв російського вторгнення. Сама Малахова натомість заявила, що хотіла донести трагедію до міжнародної авдиторії.
Зокрема українська журналістка Лєна Чиченіна опублікувала допис, у якому назвала вчинок Малахової “гіпертрофованим і цинічним апогеєм” бажання публікувати в соцмережах зображення загиблих.
Малахова поставила собі на фб-кавер фото із загиблими у Кривому Розі підлітками… Кавер з Аліною та Данилом у трунах і одразу ж — аватарка із усміхненою Дашею… Це, як на мене, лиш прояв тенденції. Збочений, тупий, цинічний апогей любові людей викладати світлини тіл загиблих у соцмережі, – вважає журналістка.
Вона резюмувала, що такі публікації часто не мають нічого спільного зі щирим співчуттям, а скоріше з поширенням емоційного контенту заради реакцій: “Це все, шановні, лише наші паскудні бажання, яких ми поки не позбулися еволюційним шляхом… Бо пора вже бодай прийти до реакції “хочеться, але не можна”.
Втім, на її думку, “і добре, що Малахова це запостила”, додаючи, що можливо у такому “гіпертрофованому, ідіотському, абсурдному вигляді всім стане очевидно, що такі дії – дуже сильно не ок”.
Також різко зреагувала на публікацію незаблюрених обличь загиблих дітей експертка з комунікацій Оксана Байло. Вона зізналася, що її “буквально трусило весь вечір від неймовірної кількості світлин у стрічці з трунами вбитих росіянами українських дітей”. Тож, у стані шоку вона написала вірш — перший за понад рік — однак, свідомо не публікувала фото загиблих, вважаючи це неетичним.
А сьогодні одна “лідерка суспільної думки” не просто розміщує незаблюрені фото дітей у білих трунах, а ставить його собі на обкладинку профілю, — обурилася Байло. За її словами, більшість коментарів під фото — негативні, проте, Малахова продовжує ігнорувати критику. — Аморальність, інфантильність, хайпожерство, відсутність емпатії… Це якесь бездонне дно, яке мені ніколи не осягнути, — підсумувала вона.
У відповідь на критику Даша Малахова зауважила, що свідомо використала обкладинку як ефективний інструмент у соцмережах, щоб “достукатися” до іноземної аудиторії.
Я, людина з певною кількістю підписників, використовую найефективніший в соцмережах інструмент — обкладинку, щоб показати трагедію і абсолютне звірство, щоб достукатися і це побачило якомога більше людей за кордоном… Як багато сорому у людей за трагедію у власній країні… На сторіс можна, на чужий перепост теж, а на свою обкладинку — ні… Десь тихенько опублікуєте, щоб не прилетіло від ідіотів. І все. Зробив, але ніби ніхто і не побачив. Пронесло. А сенс? – запитала вона.
Ввечері 4 квітня російські окупаційні війська ракетою, а згодом і ударними безпілотниками, атакували Кривий Ріг. За повідомлення глави Дніпропетровської ОВА Сергія Лисака, у місті значні руйнування, десятки жертв та постраждалих.
Згодом російське міноборони “відзвітувало” про ракетний удар по Кривому Рогу 4 квітня. Там наголосили, що вразили “ресторан”, де тривала “нарада ЗСУ з іноземними інструкторами”.
На заяву загарбників зреагували у Генштабі ЗСУ, наголосивши, що удару було завдано балістичною ракетою “Іскандер-М” з касетною бойовою частиною, мета якої – ураження більшої площі території та, відповідно, більшої кількості людей.
6 квітня глава Криворізької МВА Олександр Вілкул повідомив, що внаслідок російської ракетної атаки 4 квітня у Кривому Розі загинула ще одна особа. Чоловік помер у лікарні від численних травм.
Пропозиція Келлога щодо розміщення миротворчих сил в Україні після закінчення війни викликала негативну реакцію Кремля.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.