ДБР розслідувало майже тисячу справ стосовно ухилення від служби з початку вторгнення
Джерело: ДБР
Державне бюро розслідувань вже відкрило 991 кримінальне провадження за ухилення від військової служби з початку повномасштабного вторгнення росіян.
Зауважується, що під час повномасштабного вторгнення одним із основних напрямків роботи бюро є протидія ухиленням від військової служби.
Нажаль, це явище стало досить поширеною практикою. Серед тих, хто ухиляється від служби в армії є і місцеві депутати, і чиновники, і громадські активісти.
З лютого 2022 року працівники ДБР здійснювали досудове розслідування у 991 кримінальному провадженні щодо ухилення від військової служби (ст. 409 Кримінального кодексу України).
За результатами розслідувань:
- Повідомлено про підозру — 329 особам,
- Скеровано до суду — 286 обвинувальних актів.
- Винесено вироки — 119 особам.
Серед яскравих прикладів роботи:
- ДБР повідомило про підозру ексначальнику Одеського обласного ТЦК та СП в ухиленні військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом обману, вчинене в умовах воєнного стану
- Працівники ДБР викрили схему фіктивного проходження військової служби депутаткою Дніпропетровської обласної ради. Усі дії були спрямовані на створення позитивного іміджу та отримання неправомірних виплат із державного бюджету
- Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння СБУ повідомили підозру чинному депутату Вінницької обласної ради, обраному від забороненої партії “ОПЗЖ”, який систематично ухилявся від військової служби у різних підрозділах
- Державне бюро розслідувань здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні, в межах якого встановлено факти службової недбалості та сприяння ухиленню від військової служби у Київській міській раді. Про підозру повідомлено колишньому заступнику міського голови — секретарю Київської міської ради
- Працівники ДБР передали до суду обвинувальний акт щодо ухилення від військової служби трьома депутатами Київської міськради за допомоги керівника апарату Київської міської військової адміністрації та командира військової частини
У ДБР наголосили, що усі, хто намагається у злочинний спосіб ухилитися від служби в лавах ЗСУ будуть викриті та відповідатимуть перед Законом.
На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.
Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.