Дефіциту в енергосистемі України не фіксується, – Міненерго

Джерело: пресслужба Міністерства енергетики України

В Міністерстві енергетики України повідомили, що станом на середу, 14 лютого, дефіциту електроенергії не спостерігається.

Зазначають, що власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів, планується комерційний імпорт та експорт електроенергії. 

Протягом доби два корпуси ТЕС виводили в короткочасні ремонти, на яких усунули зауваження та повернули до роботи. У резерві – сім блоків теплоелектростанцій, які буде залучено у разі потреби. 

“Ситуація контрольована. Система збалансована. Графіки відключень не застосовуються”, – йдеться в повідомленні.

На Дніпропетровщині тривають відновлювальні роботи після обстрілу енергетичного об’єкта, що стався напередодні. Електропостачання для споживачів – стабільне.

Станом на 28 травня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку противника.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 20.00 28 травня щодо російського вторгнення. Кількість бойових зіткнень зросла до 108. На даний час бої ще тривають на 18 ділянках. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Сили оборони стримують натиск і дають рішучу відсіч  загарбникам.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.