Делегація РФ прибула до Сирії вперше після повалення Асада
Джерело: росЗМІ
До Сирії прибула офіційна російська делегація — російський літак приземлився у Дамаску 28 січня. У країну прилетіли заступник міністра закордонних справ РФ Михайло Богданов та спецпредставник президента Росії щодо Сирії Олександр Лаврентьєв.
Це перший офіційний візит російських чиновників після повалення режиму Башара Асада. Мета їхньої поїздки наразі не уточнюється.
Колишній президент Сирії втратив владу після стрімкого наступу угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам” та союзників із лав збройної опозиції. Бойовики лише за тиждень просунулися з півночі Сирії до Дамаску. Війська та силовики не чинили майже жодного опору. Башар Асад виїхав із країни та отримав притулок у Росії.
Нова влада Сирії веде переговори з Москвою про подальшу присутність російських військових баз у Хмеймімі і Тартусі, розташованих на узбережжі Середземного моря, повідомляв міністр оборони перехідного уряду Сирії Мурхаф Абу Касра. При Асаді сторони уклали домовленість про розміщення російського контингенту терміном на 49 років.
Як інформує Reuters, Росія намагається забезпечити майбутнє своїх військових баз у Сирії. Два сирійських джерела повідомили, що переговори між делегацією та керівництвом Сирії, як очікується, відбудуться в Дамаску.
Росія, яка надала Асаду притулок і допомагала йому у військовій боротьбі з повстанцями протягом багатьох років до його падіння, сподівається зберегти дві свої бази в Сирії: військово-морську базу в Тартусі та авіабазу Хмеймім поблизу портового міста Латакія, — зазначає агентство.
Об’єкт у Тартусі є єдиним у Росії центром ремонту та поповнення запасів у Середземномор’ї, і Москва використовувала Сирію як плацдарм для доставки своїх військових підрядників в Африку та з неї.
Однак, у січні нова влада Сирії розірвала контракт з російською фірмою STG Stroytransgaz щодо використання порту Тартус. Також у коментарі агентству в. о. міністра оборони Сирії Мурхаф Абу Касра повідомив, що тривають перемовини з Росією для визначення характеру майбутніх відносин між країнами.
Ми як держава прихильні до угод, які існували у минулому, але у межах перемовин можуть бути внесені деякі правки, які відповідатимуть інтересам Сирії.
- Міністерство фінансів Сирії оголосило про заборону імпорту товарів із Росії, Ірану та Ізраїлю. Продукція з цих країн конфісковуватимуть.
Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.
Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.
Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.
Міністерство Талібану з пропаганди чеснот та запобігання пороку оголосило гру в шахи харамом (гріхом).