Делегація РФ прибула до Сирії вперше після повалення Асада
Джерело: росЗМІ
До Сирії прибула офіційна російська делегація — російський літак приземлився у Дамаску 28 січня. У країну прилетіли заступник міністра закордонних справ РФ Михайло Богданов та спецпредставник президента Росії щодо Сирії Олександр Лаврентьєв.
Це перший офіційний візит російських чиновників після повалення режиму Башара Асада. Мета їхньої поїздки наразі не уточнюється.
Колишній президент Сирії втратив владу після стрімкого наступу угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам” та союзників із лав збройної опозиції. Бойовики лише за тиждень просунулися з півночі Сирії до Дамаску. Війська та силовики не чинили майже жодного опору. Башар Асад виїхав із країни та отримав притулок у Росії.
Нова влада Сирії веде переговори з Москвою про подальшу присутність російських військових баз у Хмеймімі і Тартусі, розташованих на узбережжі Середземного моря, повідомляв міністр оборони перехідного уряду Сирії Мурхаф Абу Касра. При Асаді сторони уклали домовленість про розміщення російського контингенту терміном на 49 років.
Як інформує Reuters, Росія намагається забезпечити майбутнє своїх військових баз у Сирії. Два сирійських джерела повідомили, що переговори між делегацією та керівництвом Сирії, як очікується, відбудуться в Дамаску.
Росія, яка надала Асаду притулок і допомагала йому у військовій боротьбі з повстанцями протягом багатьох років до його падіння, сподівається зберегти дві свої бази в Сирії: військово-морську базу в Тартусі та авіабазу Хмеймім поблизу портового міста Латакія, — зазначає агентство.
Об’єкт у Тартусі є єдиним у Росії центром ремонту та поповнення запасів у Середземномор’ї, і Москва використовувала Сирію як плацдарм для доставки своїх військових підрядників в Африку та з неї.
Однак, у січні нова влада Сирії розірвала контракт з російською фірмою STG Stroytransgaz щодо використання порту Тартус. Також у коментарі агентству в. о. міністра оборони Сирії Мурхаф Абу Касра повідомив, що тривають перемовини з Росією для визначення характеру майбутніх відносин між країнами.
Ми як держава прихильні до угод, які існували у минулому, але у межах перемовин можуть бути внесені деякі правки, які відповідатимуть інтересам Сирії.
- Міністерство фінансів Сирії оголосило про заборону імпорту товарів із Росії, Ірану та Ізраїлю. Продукція з цих країн конфісковуватимуть.
На тлі повідомлень про те, що Росія готується до нового наступу на Україну найближчими тижнями, у Силах оборони півдня повідомили, що скупчення військ РФ на лівобережжі Херсонщини не спостерігається.
Десятки тисяч людей вийшли на мітинги в центрі Сеула — столиці Південної Кореї. Вийшли на вулиці як прихильники, так і противники імпічменту президента Юн Сок Йоля.
Слідчий Державного бюро розслідувань (ДБР) Артем Яблонський, який підписав звернення до Апарату Верховної Ради України щодо кримінального провадження проти Петра Порошенка, раніше працював у прокуратурі та переслідував учасників Революції Гідності.
Російські окупаційні війська почали атакувати міста України безпілотниками, використовуючи нову тактику. Українські захисники вже шукають способи протидіяти їй.
За повідомленням ЗМІ, міністр оборони США Піт Гегсет приводив свою дружину на дві зустрічі, де обговорювали конфіденційну інформацію з іноземними військовими колегами.