Демократи розкритикували розвідку США за витік секретних даних через Signal

Джерело: Washington Post

Демократи в Сенаті США різко розкритикували керівників розвідки країни після розкриття інформації про те, що високопосадовці адміністрації Дональда Трампа використовували месенджер Signal для обговорення секретних військових операцій.

За повідомленням The Atlantic, у груповому чаті, створеному радником з національної безпеки Майклом Волцом, брали участь директорка Національної розвідки Тулсі Габбард, директор ЦРУ Джон Реткліфф, міністр оборони Піт Гегсет та інші високопосадовці. Вони зокрема обговорювали деталі авіаудару США по позиціях хуситів у Ємені 15 березня, включаючи цілі, послідовність атак та типи озброєння. Ситуація ускладнилася тим, що через помилку в чаті опинився журналіст.

Під час слухань у Комітеті з питань розвідки демократи наполягали, що такі дії становлять загрозу національній безпеці.

Якби це був військовий або агент розвідки, він би негайно був звільнений за таке поводження з конфіденційною інформацією, – заявив сенатор Марк Ворнер.

Габбард та Реткліфф спершу уникали прямих відповідей на запитання сенаторів, однак згодом наполягали, що в чаті не обговорювалася засекречена інформація. Це викликало хвилю обурення з боку демократів, котрі зазначили, що розкриття часу та деталей операції могло поставити під загрозу американських військових.

Сенатор Ангус Кінг поставив Габбард запитання про те, чи могла ця інформація вплинути на результат військової операції, однак вона уникнула прямої відповіді.

Ви очолюєте розвідку країни. Ви повинні знати, що є секретним! – обурився він.

Республіканці переважно утрималися від коментарів, намагаючись уникнути дискусій щодо інциденту. Голова комітету Том Коттон навіть не згадав про скандал у своїй вступній промові.

Цей інцидент став ще одним ударом по адміністрації Трампа, котра вже неодноразово зазнавала критики за неналежне поводження з конфіденційною інформацією та небезпечні рішення у сфері національної безпеки.

Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.

У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.

Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.

Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.

12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.