Демократи розкритикували розвідку США за витік секретних даних через Signal

Джерело: Washington Post

Демократи в Сенаті США різко розкритикували керівників розвідки країни після розкриття інформації про те, що високопосадовці адміністрації Дональда Трампа використовували месенджер Signal для обговорення секретних військових операцій.

За повідомленням The Atlantic, у груповому чаті, створеному радником з національної безпеки Майклом Волцом, брали участь директорка Національної розвідки Тулсі Габбард, директор ЦРУ Джон Реткліфф, міністр оборони Піт Гегсет та інші високопосадовці. Вони зокрема обговорювали деталі авіаудару США по позиціях хуситів у Ємені 15 березня, включаючи цілі, послідовність атак та типи озброєння. Ситуація ускладнилася тим, що через помилку в чаті опинився журналіст.

Під час слухань у Комітеті з питань розвідки демократи наполягали, що такі дії становлять загрозу національній безпеці.

Якби це був військовий або агент розвідки, він би негайно був звільнений за таке поводження з конфіденційною інформацією, – заявив сенатор Марк Ворнер.

Габбард та Реткліфф спершу уникали прямих відповідей на запитання сенаторів, однак згодом наполягали, що в чаті не обговорювалася засекречена інформація. Це викликало хвилю обурення з боку демократів, котрі зазначили, що розкриття часу та деталей операції могло поставити під загрозу американських військових.

Сенатор Ангус Кінг поставив Габбард запитання про те, чи могла ця інформація вплинути на результат військової операції, однак вона уникнула прямої відповіді.

Ви очолюєте розвідку країни. Ви повинні знати, що є секретним! – обурився він.

Республіканці переважно утрималися від коментарів, намагаючись уникнути дискусій щодо інциденту. Голова комітету Том Коттон навіть не згадав про скандал у своїй вступній промові.

Цей інцидент став ще одним ударом по адміністрації Трампа, котра вже неодноразово зазнавала критики за неналежне поводження з конфіденційною інформацією та небезпечні рішення у сфері національної безпеки.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.