Демократи в Конгресі США представили законопроєкт щодо підтримки України

Джерело: Reuters

У понеділок, 14 квітня, демократи в Палаті представників США представили законопроєкт на підтримку України у війні з Росією. Це стало черговою спробою чинити тиск на адміністрацію президента Дональда Трампа.

Згідно з копією законопроєкту, яку бачило агентство Reuters, представник Грег Мікс, головний демократ у Комітеті закордонних справ Палати представників, ініціював Акт про підтримку України. Документ передбачає надання фінансування для безпеки та відбудови України, а також запровадження жорстких санкцій проти Росії.

Повідомляється, що ініціатива в Конгресі відображає зростаюче занепокоєння серед законодавців обох партій щодо майбутнього України, особливо на тлі того, що Дональд Трамп зайняв “більш примирливу позицію” щодо Москви.

За словами помічників конгресменів, які долучилися до розробки законопроєкту, їхньою головною метою було вплинути на хід переговорів щодо остаточного варіанту законодавства, що стосується України, яке в підсумку має схвалити Конгрес.

“Очевидно, що цей законопроєкт стане частиною законодавчої дискусії”, – зазначив один з помічників.

Законопроєкт складається з трьох і розділів має забезпечити більшу підтримку в Сенаті.

Перший розділ підтверджує підтримку України та НАТО, а також передбачає заходи для сприяння відбудові України, зокрема створення посади спеціального координатора з питань відновлення.

У другому розділі йдеться про безпекову допомогу Києву, включаючи надання прямих позик і військового фінансування.

Третій розділ присвячений санкціям і експортному контролю щодо Росії, зокрема проти фінансових установ, нафтової та гірничої галузей, а також окремих російських посадовців.

  • Члени Комітету з питань збройних сил Палати представників Конгресу США від обох партій, Республіканської та Демократичної, засудили повідомлення про те, що адміністрація Трампа розглядає можливість скорочення американських військ в Європі, заявивши, що Америка повинна підтримувати своїх союзників по НАТО.

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.