Демократи в Конгресі США представили законопроєкт щодо підтримки України

Джерело: Reuters

У понеділок, 14 квітня, демократи в Палаті представників США представили законопроєкт на підтримку України у війні з Росією. Це стало черговою спробою чинити тиск на адміністрацію президента Дональда Трампа.

Згідно з копією законопроєкту, яку бачило агентство Reuters, представник Грег Мікс, головний демократ у Комітеті закордонних справ Палати представників, ініціював Акт про підтримку України. Документ передбачає надання фінансування для безпеки та відбудови України, а також запровадження жорстких санкцій проти Росії.

Повідомляється, що ініціатива в Конгресі відображає зростаюче занепокоєння серед законодавців обох партій щодо майбутнього України, особливо на тлі того, що Дональд Трамп зайняв “більш примирливу позицію” щодо Москви.

За словами помічників конгресменів, які долучилися до розробки законопроєкту, їхньою головною метою було вплинути на хід переговорів щодо остаточного варіанту законодавства, що стосується України, яке в підсумку має схвалити Конгрес.

“Очевидно, що цей законопроєкт стане частиною законодавчої дискусії”, – зазначив один з помічників.

Законопроєкт складається з трьох і розділів має забезпечити більшу підтримку в Сенаті.

Перший розділ підтверджує підтримку України та НАТО, а також передбачає заходи для сприяння відбудові України, зокрема створення посади спеціального координатора з питань відновлення.

У другому розділі йдеться про безпекову допомогу Києву, включаючи надання прямих позик і військового фінансування.

Третій розділ присвячений санкціям і експортному контролю щодо Росії, зокрема проти фінансових установ, нафтової та гірничої галузей, а також окремих російських посадовців.

  • Члени Комітету з питань збройних сил Палати представників Конгресу США від обох партій, Республіканської та Демократичної, засудили повідомлення про те, що адміністрація Трампа розглядає можливість скорочення американських військ в Європі, заявивши, що Америка повинна підтримувати своїх союзників по НАТО.

Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.

Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.

Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.