День Києва-2024: історія свята

Джерело: Букви

Щороку у столиці України відзначають День Києва. Це свято традиційно припадає на останню неділю травня. У 2024 році День Києва святкують 26 травня.

Київ було засновано у 482 році. До 1980-х років в Україні День Києва не відзначався. А вже у 1982 році містяни відсвяткували ювілей Києва – 1500 років. Утім, про святкування потім забули на деякий час.

Лише з 1987 року утворилася традиція відзначати День Києва щороку.

Цікаві факти про Київ

  • Згідно з легендою, Київ заснували брати Кий, Щек і Хорив та їх сестра Либідь. На честь старшого з братів місто отримало свою назву, тоді як іменами інших назвали вулиці, гори і квартали міста. На честь сестри Либідь назвали річку.
  • У столиці Україні є вулиця, якій вже понад 1000 років – Володимирська.
  • Хрещатик вважається найкоротшою столичною центральною вулицею в Європі, його довжина складає всього 1,3 кілометра. Натомість Хрещатик – це найширша серед головних вулиць міст Європи, ширина якої становить 75 метрів.
  • У Києві знаходиться найглибша станція метрополітену у світі – метро “Арсенальна”. Її глибина сягає 105 метрів.
  • У Києві є пам’ятник “Батьківщина-Мати”, який входить до п’ятірки найвищих у світі. Його висота становить 102 метри.

Зауважимо, що російські військові намагалися захопити Київ у перші дні повномасштабного вторгнення в Україну. Ворог атакував столицю та окуповував міста й селища Київської області, зокрема Ірпінь, Гостомель та Бучу.

Американська письменниця Елеонор “Гей” Кортер та її чоловік Філіп постануть перед судом у Франції за незаконний продаж зливків золота, піднятих із затонулого французького корабля XVIII століття.

Кішка з Одеси вивчила напам’ять шлях до бомбосховища.

Народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що має синдром Аспергера, через який вона “дещо інакше” відчуває емоції.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.

У США розробили перший препарат для лікування післяпологової депресії.