Державний оператор тилу оголосив нові процедури на закупівлю харчів для ЗСУ
Джерело: Міноборони
Виконуючи рішення Шостого апеляційного адміністративного суду, Державний оператор тилу оголосив нові процедури на закупівлю харчування для Збройних сил України.
Згідно з рішенням суду, з вимог до постачальників виключено, зокрема, норми щодо:
- заборони участі в торгах тих постачальників, які не виконали свої зобов’язання перед Міністерством оборони України у 2022 – 2023 роках;
- наявності щонайменше 15 складів для гарантування безпекових вимог.
Зараз ключова задача Державного оператора тилу – забезпечити безперервність постачання продуктів харчування для військових у другому кварталі 2024 року.
Підвищення керованості, підзвітності та прозорості процесів досягатиметься за рахунок ІТ-системи для збору заявок на постачання продуктів харчування військовим частинам, розробленою командою держпідприємства.
“Перерви у постачанні через ситуацію зі скасуванням торгів не буде”, – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
- Міністерство оборони України презентувало агенцію закупівель у сфері оборони “Державний оператор тилу (ДОТ)”.
- Міністерство оборони України затвердило нові статути закупівельних агенцій, які передбачають утворення наглядових рад.
- У Міністерстві оборони України заявили, що перевірки якості харчування військовослужбовців ЗСУ відбуватимуться регулярно.
Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.
19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів.
Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.
19 листопада Україна використала американські далекобійні ракети ATACMS для удару по території Росії, скориставшись дозволом, щойно наданим адміністрацією президента Джо Байдена на 1000-й день повномасштабної війни.