Держдеп США: Виключення людей з політичного процесу викликає особливе занепокоєння

Джерело: Держдеп США

Речниця Державного департаменту США Таммі Брюс розкритикувала будь-яке виключення опонентів з політичного процесу.

“Нагадаймо про виступ віцепрезидента 14 лютого на Мюнхенській конференції з безпеки на захист свободи слова, а також проти виключення людей з політичного процесу. Ми, як Захід, повинні робити більше, ніж просто говорити про демократичні цінності, ми повинні жити ними. Виключення людей з політичного процесу викликає особливе занепокоєння. Ми підтримуємо право кожного висловлювати свої погляди на публічній площі, погоджуватися чи не погоджуватися”, – сказала речниця під час пресбрифінгу 31 березня.

Нагадаємо, 13 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, за яким під санкції потрапив й лідер “Євросолідарності” та п’ятий президент Петро Порошенко.

Згодом стало відомо, що суд обмежив терміни ознайомлення з матеріалами “вугільної справи” для підозрюваних, серед яких і Петро Порошенко. Відповідне рішення ухвалили за клопотанням Державного бюро розслідувань. Згідно з рішенням Печерського районного суду Києва, підозрювані мають ознайомитися з матеріалами справи до 15 квітня.

Адвокат Ілля Новіков заявив, що активізація так званої “вугільної справи” проти лідера фракції “Європейська Солідарність” є частиною стратегії влади перед виборами. За його словами, санкції, судові процеси та блокування активів спрямовані на усунення з політичного процесу.

Ми отримали чергове підтвердження, що ця справа – не про правосуддя, а про вибори. Підписавши санкції проти Порошенка 12 лютого, Володимир Зеленський фактично розпочав свою передвиборчу кампанію, розчищаючи політичне поле, – наголосив Новіков після засідання Печерського суду.

Адвокат зазначив, що, окрім юридичних обмежень, санкції можуть призвести до замороження та конфіскації активів Порошенка. Це, на його думку, унеможливить його участь у виборах і створить владній команді комфортні умови для переобрання Зеленського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Зеленський атакує Порошенка

Після цього, 12 березня, співробітники Державного бюро розслідувань прийшли з неочікуваними обшуками додому до колишніх посадовців Служби безпеки президента.

Згодом суд за матеріалами російської флешки постановив увʼязнити колишнього співробітника охорони Порошенка з альтернативою застави понад 400 мільйонів гривень.

Адвокат Ігор Головань заявив, що таким чином влада бере в заручники офіцерів Управління державної охорони (УДО), аби ті обмовили п’ятого президента.

28 березня джерела Букв у Верховній Раді України надали нам запит від ДБР, в якому фактично викладено зміст обвинувачення проти Петра Порошенка. Виявилось, що слідчий Державного бюро розслідувань Артем Яблонський, який і підписав звернення, раніше працював у прокуратурі та переслідував учасників Революції Гідності.

Разом з тим, у “Євросолідарності” заявили, що ДБР отримало завдання підготувати щонайменше три нові підозри проти Порошенка.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.