Держдепартамент США закликав Північну Корею припинити переговори з РФ щодо озброєння

Джерело: CNN

5 вересня заступник речника Державного департаменту США Ведант Патель визнав, що переговори стосовно озброєння між Росією та Північною Кореєю “активно просуваються” після повідомлень про те, що північнокорейський лідер Кім Чен Ин зустрінеться в РФ з Володимиром Путіним.

Минулого місяця Сергій Шойгу, російський міністр оборони, відвідав КНДР, щоб спробувати переконати Пхеньян продати Росії артилерійські боєприпаси, і у нас є інформація, що Кім Чен Ин очікує на продовження цих дискусій, включаючи дипломатичну взаємодію в Росії на рівні лідерів, – зазначив Патель.

Він наголосив, що США закликає КНДР припинити переговори щодо озброєння з Росією та дотримуватися публічного зобов’язання, взятого Пхеньяном, не надавати та не продавати зброю Росії.

Патель зауважив, що Росія “була змушена відчайдушно шукати по всьому світу” озброєння, яке можна було б використати у війні в Україні через санкції США.

Своєю чергою, радник США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що обговорення між Північною Кореєю та Росією потенційної угоди є доказом того, що економічні санкції проти Росії спромоглися скоротити оборонно-промислову базу країни.

Зауважимо, міністр оборони РФ Сергій Шойгу під час переговорів зі своїм північнокорейським колегою в Пхеньяні висловив намір “послідовно розвивати двосторонні зв’язки” та “зміцнювати співпрацю”. Шойгу також назвав Північну Корею “важливим партнером Росії”.

Сполучені Штати неодноразово звинувачували КНДР в постачанні озброєння РФ, зокрема “значної” кількості артилерійських снарядів також для російської групи найманців “Вагнер”.

Нещодавно Кім Чен Ин дав вказівку збройовим заводам збільшити потужності як “важливу частину зміцнення обороноздатності країни”.

Стало відомо, що лідер КНДР найближчим часом планує відвідати РФ, щоб зустрітися з Володимиром Путіним.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.