Держдепартамент: Відставка Шойгу демонструє «відчайдушне бажання» Путіна продовжити війну

Джерело: Reuters

Перестановка в міністерстві оборони РФ є ще одним свідченням того, що глава РФ Володимир Путін “відчайдушно прагне підтримати” своє повномасштабне вторгнення в Україну, заявив 13 травня заступник речника Державного департаменту США Ведант Патель.

У спробах краще використати російський оборонний бюджет і залучити більше інновацій, 12 травня Путін призначив на посаду міністра оборони РФ економіста Андрія Білоусова.

За словами аналітиків Інституту вивчення війни, президент Росії Володимир Путін робить заміни керівників, зокрема у Міноборони РФ, у межах підготовки до затяжної війни в України та, ймовірно, готуючись до майбутнього протистояння з НАТО.

Путін замінив Сергія Шойгу на Андрія Білоусова на посаді міністра оборони Росії 12 травня, перевівши Шойгу на посаду секретаря Ради безпеки замість Миколи Патрушева.

На думку експертів, такі перестановки на високому рівні після президентських псевдовиборів у Росії вказують на те, що Путін робить значні кроки в напрямку мобілізації російської економіки та оборонно-промислової бази для підтримки затяжної війни в Україні і, можливо, підготовки до майбутньої конфронтації з НАТО.

У звіті мовиться, що майже десятирічне перебування Білоусова на посаді міністра економіки в російському федеральному уряді та його нещодавня участь в управлінні різними вітчизняними інноваційними проєктами в галузі ОПК і безпілотників добре підготували його до керівництва апаратом міністерства оборони Росії, що перебуває в скрутному становищі.

Зазначається, що заміна Шойгу Патрушева на посаді секретаря Радбезу відповідає загальній політиці Путіна щодо тихого витіснення високопоставлених посадовців з питань безпеки шляхом надання їм периферійних ролей у російській безпековій сфері замість того, щоб просто звільнити їх.

Окрім звільнення Патрушева, Путін в основному перепризначив керівників основних російських служб безпеки, що свідчить про те, що він зберігає основний склад лояльних силовиків.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.