Держдума РФ проголосує за скасування ратифікації договору про заборону ядерних випробувань

Джерело: Reuters 

Державна дума РФ наступного тижня проголосує за відкликання Москвою ратифікації глобального договору, яким заборонено ядерні випробування.

Держдума заявила, що проведе перше читання законопроєкту наступного вівторка. Леонід Слуцький, голова думського комітету з міжнародних справ, сказав, що очікує, що ухвалення завершиться через два дні.

Слуцький додав, що всі 450 членів Думи виступлять авторами цього законопроєкту, що свідчить про те, що його одностайне схвалення гарантовано. За його словами, Росія повідомить про це Генерального секретаря ООН.

Росія ратифікувала Договір про всеосяжну заборону випробувань (ДВЗЯВ) у 2000 році; США підписали, але не ратифікували ДВЗЯВ, проте вони дотримуються мораторію на випробування ядерної зброї з 1992 року.

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков звинуватив Сполучені Штати у проведенні підготовки на своєму ядерному полігоні в Неваді.

Державний департамент відкинув його звинувачення як “тривожні зусилля Москви посилити ядерні ризики та підняти напруженість у контексті її незаконної війни в Україні”.

Раніше Сполучені Штати заявили, що їх “стурбувала” заява російського посла про те, що Москва скасує ратифікацію договору 1996 року, який забороняв випробування ядерної зброї.

У Держдепартаменті зазначили, що Росія не повинна “використовувати контроль над озброєннями та безвідповідальну ядерну риторику в невдалій спробі примусити інші держави”, та припустили, що план Росії відмовитися від ратифікації договору  спрямовано на тиск на США та інші країни, які підтримують Україну.

Внаслідок російської атаки по будівельному гіпермаркету “Епіцентр” в Харкові загинули чотири людини та ще 40 поранених.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України.