Держсекретар США вважає війну в Україні «проксі-війною» Сполучених Штатів та Росії

Джерело: Державний департамент США

Державний секретар США Марко Рубіо назвав війну в Україні “проксі-війною” між Сполученими Штатами Америки та Росією.

Таку думку він висловив в інтерв’ю телеканалу Fox News, текст якого опублікували на вебсайті Держдепу США.

Рубіо запитали про суперечку президента України Володимира Зеленського з президентом та віцепрезидентом США – Дональдом Трампом та Джеймсом Ді Венсом – у Білому домі 28 лютого.

На це держсекретар відповів, що “те, що відбулось минулої п’ятниці”, насправді відбулось “не минулої п’ятниці”.

“Це все, що до цього призвело. Від початку було цілком зрозуміло, що президент Трамп розглядає це як конфлікт, який затягнувся, конфлікт у глухому куті. І, чесно кажучи, це проксі-війна між ядерними державами – Сполученими Штатами, які допомагають Україні, та Росією – і їй потрібно покласти край”.

При цьому Рубіо наголосив, що ніхто не має ідей та планів щодо завершення війни, а план України та її союзників, який вони пропонують США, “полягає у тому, щоб просто продовжувати давати їм стільки, скільки їм потрібно, поки це необхідно”. Це, додав Рубіо, не є стратегією.

За його словами, Росія – велика країна, яка досягла певного прогресу у війні проти України, і не хоче відходити від нього. Тому це “конфлікт у глухому куті”.

Рубіо наголосив, що США пояснили це всім і зараз Трамп намагається вияснити, чи є шлях до миру. Для цього потрібно взаємодіяти і з росіянами, і з українцями.

“І ми попросили українців не саботувати це. Коли віцепрезидент вказав на те, що для розв’язання таких питань потрібна дипломатія, президент Зеленський, на жаль, вирішив кинути виклик віцепрезиденту та почати сумніватись у тому, чи можлива дипломатія взагалі, фактично саботуючи та підриваючи план президента (Трампа)”.

Саме це, сказав Рубіо, призвело до сварки. Водночас він додав, що радий, що цю позицію “переглянули” і що він вірить у можливість завершити війну, але обом сторонам доведеться піти на поступки.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.