Держсекретарем США в адміністрації Трампа може стати Марко Рубіо – ЗМІ
Джерело: Reuters
За даними ЗМІ, Дональд Трамп призначить сенатора Марко Рубіо своїм Державним секретарем.
Якщо це станеться, Рубіо, який є уродженцем Флориди, стане першим латиноамериканцем, який обійме посаду головного дипломата Сполучених Штатів.
В агентстві зазначають, що Рубіо, ймовірно, є найагресивнішим претендентом на пост Держсекретаря у списку Трампа, оскільки раніше він виступав за жорстку політику проти геополітичних ворогів США, таких як Китай, Іран та Куба. Зараз він трохи пом’якшив свою риторику, аби вони були більш схожими з поглядами Трампа.
Хоча новообраний президент США відомий тим, що може швидко змінювати свої рішення, джерела повідомили, що з кандидатурою Рубіо він остаточно визначився ще напередодні.
Адміністрація Трампа почне працювати з більш нестабільним світом, порівняно з першим його президентством у 2017-2021 роках. Її очікують війни в Україні та на Близькому Сході, а також суперництво з Китаєм, який поглиблює відносини з ворогами США – Росією та Іраном.
Російсько-українська війна буде займати важливе місце у порядку денному Рубіо. Нещодавно в одному з інтерв’ю він заявив, що не підтримує РФ, але Україні потрібно сісти за стіл перемовин і не зосереджуватись на поверненні всіх окупованих територій, бо війна зайшла у глухий кут
“Я не на боці Росії, але, на жаль, реальність така, що війні в Україні завершиться шляхом врегулювання, шляхом перемовин”, – сказав він для NBC News у вересні.
Він також був одним з 15 сенаторів-республіканців, які у квітні 2024 року проголосували проти виділення Україні пакета допомоги на понад 60 млрд доларів.
Однак раніше Рубіо, котрий є членом Сенату з 2011 року, був автором численних санкційних ініціатив щодо Росії. Ще у 2014 році після анексії Криму він вимагав відключення російських банків від SWIFT, а згодом висував аналогічні ідеї у січні 2022 року, напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Він також був ініціатором персональних санкцій проти президента Росії Володимира Путіна та інших високопосадовців РФ. У 2015 році Рубіо називав Путіна “бандитом та головорізом” і наполягав на дипломатичній ізоляції Росії.
Раніше Рубіо був одним з головних претендентів Трампа на пост віцепрезидента США, та у підсумку Трамп обрав Джеймса Ді Венса, відомого своїми крайньо правими поглядами.
В агентстві зазначають, що дехто може критично сприйняти вибір Трампа, оскільки під час його першого президентство Рубіо був одним з тих, хто підтримав законопроєкт про ускладнення процесу виходу США з НАТО, оскільки Трамп неодноразово погрожував вийти з Північноатлантичного альянсу.
Рубіо вважають також головним противником Китаю. Пекін навіть запровадив санкції проти сенатора у 2020 році через його позицію щодо протестів у Гонконзі. Він був серед тих, хто закликав перевірити китайську платформу тік ток та закликав заблокувати всі продажі Huawei.
Рубіо, чий дідусь у 1962 році втік з Куби, є яскравим противником нормалізації відносин США з цією острівною державою. Позиція, яку також підтримує Трамп.
- Дональд Трамп звернувся до конгресмена Майка Волтца з Флориди з пропозицією стати його радником з питань національної безпеки. Свого часу Волтц критикував адміністрацію Байдена за повільну підтримку України.
- Ілон Маск має значний вплив на кадрові рішення Дональда Трампа в контексті формування його адміністрації. За останній тиждень Маск часто бував на курорті Мар-а-Лаго у Флориді, де зустрічався з Трампом і його командою, а також спілкувався зі світовими лідерами, які контактували з обраним президентом.
- Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що не запросить до своєї нової адміністрації колишню претендентку на посаду президентки від Республіканської партії Ніккі Гейлі та колишнього державного секретаря Майка Помпео.
Співробітники Державного бюро розслідувань у співпраці зі Службою безпеки України завершили досудове розслідування щодо помічниці судді Дніпровського апеляційного суду, яка передавала кримінальним елементам конфіденційну інформацію з реєстру судових рішень.
У Нікополі на Дніпропетровщині зросла кількість поранених унаслідок атаки БпЛА на центральний ринок.
Провідні американські бізнесмени та компанії жертвують великі суми до інавгураційного фонду Дональда Трампа. Серед них є ті, хто у 2021 році засуджував штурм Капітолія прихильниками 45-го та 47-го президента США.
Повітряні сили Збройних сил України днями завдали удару по об’єкту військово-промислового комплексу в Каменськ-Шахтинському, що в Ростовській області Росії. Цей завод спеціалізувався на виробництві твердого палива для балістичних ракет Росії.
Колишній міський голова Тайбея та ексучасник в президенти Тайваню Ко Вень Чже отримав офіційні звинувачення у корупції. Він, за даними слідства, під час перебування на посаді мера нібито отримав хабар розміром пів мільйона доларів у межах угоди з нерухомістю. Ще його звинувачують у неправдивій звітності про фінансування своєї президентської кампанії.