Трамп запропонував конгресмену Майку Волтцу стати радником з питань нацбезпеки США

Джерело: CNN та Остап Яриш

Дональд Трамп звернувся до конгресмена Майка Волтца з Флориди з пропозицією стати його радником з питань національної безпеки. Свого часу Волтц критикував адміністрацію Байдена за повільну підтримку України.

На посаді радника Волтцу доведеться мати справу з геополітичними конфліктами, зокрема російсько-українською війною та протистоянням між Ізраїлем та ХАМАС.

Волтц, який є прихильником Трампа, раніше служив в Афганістані, Африці та на Близькому Сході. Він нагороджений “Зеленим береторм” і може стати першим, хто з такою нагородою обійме посаду радника з нацбезпеки.

Журналіст Остап Яриш пригадав, яку позицію Майк Волтц займав щодо України. За його даними, спершу Волтц підтримував законопроєкти про надання допомоги України і навіть відвідував Київ з делегаціями Конгресу.

Однак у квітні 2024 року він не голосував за додаткове фінансування України на 60 мільярдів доларів, мотивувавши це тим, що Європа має більше допомагати.

Серед інших причин підтримати фінансування України він називав відсутність стратегії адміністрації Байдена. Волтц критикував поки чинну владу у США за повільну і несвоєчасну підтримку України і недостатні санкції проти енергосектору РФ.

“Якщо Путін досягне успіху в Україні, він не зупиниться, поки не залучить країни НАТО…Спинити Росію перед тим, як вона втягне НАТО і США у війну — це правильна річ. Але цей тягар не може лягати лише на плечі американського народу, особливо коли Західна Європа пасує. Між стратегією Байдена “стільки, скільки потрібно” і тими, хто вимагає “жодного долара для України”, має бути політичний простір”, – писав він.

Водночас Волтц був противником членства України у НАТО остерігаючись, що це втягне США у війну проти РФ. Він також зауважив, що зараз Україна не може робити внески у колективну безпеку союзників.

Волтц також ставив питання про те, чи не потрапляє надане Україні озброєння на так званий “чорний ринок”.

Імпорт сирої нафти до Китаю з Росії досяг рекордного рівня у 2024 році зі зростанням на 1% порівняно з 2023 роком. Обсяги постачання з Росії, включно з трубопровідним і морським транспортом, становили 108,5 мільйона тонн, що еквівалентно 2,17 мільйона барелів на добу.

Міністерство внутрішніх справ Латвії запропонувало зміни до закону про національну безпеку, які передбачають заборону громадянам Росії та Білорусі обіймати посади у сферах управління критичною інфраструктурою. Поправки також стосуються інфраструктури, що має особливе значення на європейському рівні.

На честь інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, яка відбудеться вже сьогодні, 20 січня, журнал Time оприлюднив обкладинку випуску, на якій новий американський лідер зайняв президентське крісло.

На інавгурацію обраного президента США Дональда Трампа 20 січня запрошено найбагатших людей світу, політиків, керівників великих компаній та низку знаменитостей.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо 20 січня перебуватиме з офіційним візитом у Туреччині, де проведе переговори з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом. Зустріч запланована в президентському комплексі в Анкарі.