Держслужбовцям та військовим заборонили користуватись Telegram на службових пристроях
Джерело: РНБО
Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) РНБО заборонив встановлювати та використовувати месенджер “Телеграм” на службових пристроях державних службовців, військовослужбовців, працівників сектору безпеки та оборони, а також підприємств-операторів критичної інфраструктури.
Рішення ухвалено на засіданні НКЦК 19 вересня, в якому взяли участь представники низки міністерств, розвідувальних органів, регуляторних органів та народні обранці.
Головна тема засідання – загрози нацбезпеці, пов’язаної з месенджером “Телеграм”, насамперед в умовах повномасштабної війни проти РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Telegram і Україна – заборонити неможливо регулювати
На засіданні глава ГУР МОУ Кирило Буданов повідомив, що спецслужби РФ мають доступ до особистих листувань користувачів телеграму та їх персональних даних.
Про загрозу з боку месенджера доповіли також представники Служби безпеки України та Генштабу ЗСУ, які зазначили, що застосунок використовують для кібератак, розповсюдження фішингу та шкідливого програмного забезпечення, встановлення геолокації користувачів, корегування ракетних ударів тощо.
“З метою мінімізації цих загроз прийнято рішення щодо заборони встановлення та використання Telegram на службових пристроях працівників органів державної влади, військовослужбовців, працівників сектору безпеки і оборони, а також підприємств – операторів критичної інфраструктури”, – мовиться у повідомленні.
Виняток становитимуть лише ті особи, для яких використання цього месенджера є частиною службових обов’язків.
- Росія проводить інформаційні маніпуляції, часто маскуючи їх під українські ініціативи, зокрема через створення псевдоукраїнських сторінок у соцмережах.
- Муніципалітет Амстердама заборонив держслужбовцям Telegram на робочих телефонах через загрози шпигунства та використання у злочинних цілях.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.