Держустанови Польщі атакувала хакерська група, пов’язана з ГРУ Росії

Джерело: “Польське радіо”

Державні установи Польщі за останній тиждень зазнали кібератак з боку хакерської групи APT28, яку пов’язують із російськими спецслужбами.

Зазначається, що група APT28 пов’язана з Головним розвідувальним управлінням Генштабу Збройних сил РФ (ГРУ).

Кібератаки здійснені шляхом розповсюдження шкідливого програмного забезпечення.

Додамо, що раніше Польща висловила солідарність з Німеччиною та Чехією у зв’язку з кібератаками на їхні демократичні інститути та політичні партії, йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Польщі.

“Польща, яка також є однією з цілей атак APT 28, рішуче засуджує неодноразові, неприйнятні та шкідливі дії, що здійснюються в кіберпросторі російськими організаціями”, – зазначено в заяві.

В МЗС Польщі не надали подробиць щодо російських кібератак на країну.

“Зіткнувшись із постійним зростанням загроз у кіберпросторі, Польща активно працює над захистом критичної інфраструктури, підвищення стійкості та зміцнення кіберзахист”, – повідомили в міністерстві.

Нагадаємо, що 3 травня, у Міністерстві закордонних справ Чехії заявили, що країна стала об’єктом “десятка” кібератак, здійснених російською групою APT28, також відомою як Fancy Bear, яка пов’язана з російською військовою розвідкою ГРУ.

Це сталося після того, як глава МЗС ФРН Анналена Бербок заявила, що Німеччина має докази причетності Росії до “нестерпної” кібератаки на вебсайти Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у 2023 році.

Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко поінформував, що у межах кампанія декларування доходів за 2024 рік, громадяни України задекларували загалом 326 мільярдів гривень, що на 107 млрд більше проти минулого року.

У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.

5 травня адміністрація президента США Дональда Трампа розпочала програму добровільної самодепортації нелегальних іммігрантів. Мігранти, котрі проживають у США нелегально, зможуть отримати фінансову та організаційну допомогу для повернення на батьківщину.

5 травня усі 133 кардинали, котрі мають право голосу на конклаві з обрання нового Папи Римського, вже прибули до Риму. Таємне голосування розпочнеться у середу пообіді за зачиненими дверима Сікстинської капели. Право обирати нового понтифіка мають кардинали віком до 80 років.