Російські хакери намагалися проникнути в систему Збройних сил Литви

Джерело: LRT

На початку лютого 2024 року російські хакери намагалися зайти в електронні системи Збройних сил Литви. Одначе, цю спробу помітили та зупинили, витоку даних не відбулося.

Третього лютого у мережі почали поширювати інформацію, нібито російські хакери групи Just Evil отримали доступ до систем армії США і системи ILIAS литовської армії.

У Збройних силах Литви підтвердили, що у цей день зафіксували підозрілий вхід в один з облікових записів дистанційної системи навчання. Після того відключили три сервери, на яких розміщується система ILIAS.

“Національний центр кібербезпеки Литви у тісній співпраці з армією почав розслідування, інцидент на цей час вважають подією середнього рівня загрози”, – зазначили у Збройних силах Литви.

На цей час відомо, що витоку даних не сталося, але остаточні висновки можна буде зробити після завершення розслідування. Система ILIAS поки що залишається від’єднаною від зовнішньої мережі, і там проводяться оновлення.

За даними ЗМІ Головнокомандувач ЗС Великої Британії адмірал Ентоні Радакін таємно допоміг українським військовим атакувати російські кораблі.

У Росії заявили про намір збільшити виробництво літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50. Водночас аналітики ISW сумніваються у таких можливостях РФ.

В Україні триває 737-ма доба повномасштабного вторгнення військ РФ. За цей час українські захисники вбили та поранили понад 414 тисяч окупантів.

Уночі 1 березня у Полтавській області було зафіксовано землетрус магнітудою 3,6.

Протягом минулої доби відбулося 83 бойові зіткнення. Загалом ворог завдав 3 ракетних та 91 авіаційних удари, здійснив 142 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.