Російські хакери отримали доступ до електронної пошти керівників компанії Microsoft

Джерело: CNN

Російська хакерська група отримала доступ до деяких облікових записів електронної пошти вищого керівництва Microsoft.

У компанії повідомили, що 12 січня команда безпеки Microsoft виявила національну атаку на їх корпоративні системи.

“Команда безпеки негайно активувала наш процес реагування, щоб розслідувати, припиняти зловмисну ​​діяльність, пом’якшити атаку та заборонити зловмиснику подальший доступ. Microsoft ідентифікувала зловмисника як Midnight Blizzard – суб’єкт, спонсором якого є Росія, також відомого як Nobelium”, — заявили в Microsoft Security.

Варто зауважити, що Nobelium є тією ж групою, яка відповідальна за злом SolarWinds у 2020 році.

Хакерам вдалося отримати доступ до “дуже невеликого відсотка облікових записів корпоративної електронної пошти Microsoft”, зокрема до облікових записів членів команди вищого керівництва та співробітників відділу кібербезпеки та юридичного відділу.

Компанія заявила, що хакерам вдалося викрасти деякі електронні листи та вкладені документи, хоча попереднє розслідування показує, що зловмисники, схоже, шукали інформацію, пов’язану з самою Midnight Blizzard.

Це відображає те, що зробила та сама група, коли використала підроблене програмне забезпечення, створене SolarWinds, щоб проникнути в агенції США у 2020 році, а потім намагалася відстежити, як уряд США реагує на її вторгнення.

Microsoft заявила, що зараз сповіщає співробітників, чию електронну пошту зламали. Поки немає доказів того, що хакери мали будь-який доступ до клієнтських середовищ або систем ШІ.

Атака на компанію почалася наприкінці листопада 2023 року, і хакери спочатку закріпилися за допомогою так званої “атаки розпиленням пароля” (спроба отримати доступ до великої кількості облікових записів за допомогою загальновідомих паролів).

У компанії заявили, що розслідування триває, і вона продовжить співпрацю з правоохоронними та відповідними регуляторами, пообіцявши оприлюднити більше інформації, щойно вона стане доступною.

Ця атака свідчить про “триваючий ризик для всіх організацій від добре забезпечених ресурсами державних загроз, таких як Midnight Blizzard”, заявила компанія.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.