Десять європейських країн долучилися до гасіння лісових пожеж у Греції

Джерело: пресслужба Європейської комісії

Країни ЄС направили команди пожежників та спеціалізовану техніку для боротьби із лісовими пожежами у Греції і Тунісі після прохання обох країн про допомогу у межах Механізму ЄС із цивільного захисту.

“Десять країн (Болгарія, Хорватія, Кіпр, Франція, Італія, Мальта, Польща, Румунія, Словаччина й Сербія) долучені до дій Механізму цивільного захисту ЄС у відповідь на лісові пожежі в Греції. Загалом більше 490 пожежників та 7 літаків направлено у різні регіони країни”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ЄС також надає допомогу у картографії територій, що охоплені лихом, з метою координації дій надзвичайних служб та оцінки шкоди, завданої стихією, особливо у регіонах Attica та Rhodes.

Водночас два пожежні літаки-амфібії з Іспанії застосовано для боротьби з лісовими пожежами на північному заході Тунісу.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.