Деталі для розмінування та навігації: НАЗК поповнило базу іноземних компонентів у зброї РФ

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції додало нові деталі до Єдиної бази іноземних компонентів у зброї РФ, зокрема це компоненти для розмінування та навігації.

Іноземні компоненти використовуються Росією не тільки у “Шахедах”, “Калібрах” та інших видах ударної зброї. Такі деталі можна знайти і в інших видах озброєння та військової техніки.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) поповнило Єдину в світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї. До Бази додано нові компоненти переносного шукача неконтактних вибухових пристроїв та навігаційного портативного приймача “ОРИОН” супутникових систем ГЛОНАСС та NAVSTAR.

“Поки увесь демократичний світ активно підтримує Україну, компоненти деяких іноземних компаній продовжують знаходиться у зброї агресора, який руйнує та вбиває. Світ має обʼєднуватися навколо нерозповсюдження технологій до таких терористичних режимів як РФ, щоб забезпечити глобальний мир та безпеку”, – наголосили у НАЗК.

Додамо, що за результатами розслідування InformNapalm стало відомо, що Росія продовжує імпортувати обладнання для виготовлення безпілотників “Орлан-10” в обхід санкцій.

Ще в листопаді 2023 року українські хакери групи “Кібер Спротив” передали міжнародній розвідувальній спільноті InformNapalm для аналізу та дослідження внутрішню документацію підсанкційного російського ТОВ “Спеціальний Технологічний Центр” (СТЦ), відомого зокрема тим, що там виробляються російські БпЛА “Орлан-10”. Документи, надані хакерами, прямо підтверджують – мережа фірм-прокладок продовжує імпортувати в РФ техніку та обладнання, яке виробляється європейськими, американськими та азійськими компаніями.

Міноборони кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси ZEUS і HADES українського виробництва. 

На сайті Верховної Ради України зареєстрована петиція з вимогою звільнити Данила Гетманцева з посади Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики зокрема через законодавчі ініціативи нардепа.

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.

5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці. 

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.