Disney виграв суд у справі про порушення авторських прав щодо мультика «Ваяна»

Джерело: Variety

Суд присяжних виправдав студію Disney у справі про авторські права щодо мультфільму “Ваяна”. Раніше сценарист Бак Вудолл звинуватив компанію у крадіжці його роботи.

У 2020 році Вудолл подав позов, у якому йшлося, що “Ваяна” заснована на його роботі під назвою “Бакі – воїн хвилі”.

Після двотижневого судового розгляду у федеральному суді Лос-Анджелеса журі з восьми членів одноголосно визнало, що Disney не мав доступу до сценарію 2011 року або попередніх доробків.

“Ми неймовірно пишаємося спільною роботою, яка була вкладена у створення “Ваяни”, і раді, що журі визнало, що це не має нічого спільного з роботами позивача”, – прокоментував представник Disney.

Оскільки журі постановило, що режисери не мали доступу до сценарію, їм не потрібно було розв’язувати питання про схожість обох робіт.

Раніше Вудолл заявив про низку подібностей між його роботою та оригінальною “Ваяною” 2016 року. За його словами, в обох проєктах сюжет розгортається навколо підлітків, які кидають виклик заборонам батьків, щоб вирушити в небезпечну подорож і врятувати полінезійський острів. Він вказував також на інші подібності, такі як згадка навігації за зірками, напівбога з татуюваннями та переживання шторму на морі.

Як зазначив Вудолл, у 2004 році він передав проєкт зведеній сестрі своєї невістки, яка працювала асистенткою в компанії з виробництва ігрового кіно в Disney. Згідно з матеріалами суду, пізніше вона запитала Walt Disney Animation Studios, чи приймуть заявку, і дізналася, що ні.

Disney пояснив, що “Ваяна” була створена роками пізніше, і що немає жодних доказів того, що хтось із режисерів мав доступ до роботи Вудолла. Юристи Disney також відзначили численні відмінності між двома роботами.

У січні Вудолл подав окремий позов, стверджуючи, що “Ваяна 2” також порушує його авторські права. Ця справа все ще розглядається.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.