Діти є свідками більшості випадків домашнього насильства у сім’ї – Катерина Павліченко

Джерело: Букви

Заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко розповіла, що діти є свідками більшості випадків домашнього насильства у сім’ї.

Про це вона повідомила на вебінарі ГО “Жінки в медіа” у співпраці з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення у межах проєкту “Розірвати коло: Як висвітлювати тему домашнього насильства без стереотипів”, відповідаючи на питання шеф-редакторки видання “Букви” Владіслави Чорної.

Владіслава поставила питання щодо випадків домашнього насилля над дітьми, і чи є труднощі у розслідуванні таких справ.

У відповідь Павліченко наголосила, що труднощі є, і додала, що у не кожному випадку домашнього насильства дитина є постраждалою.

Вона висловила сподівання, що ситуація зміниться вже з 19 грудня, коли набере чинності закон, який вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та до інших законодавчих актів, спрямованих на посилення запобігання і протидії домашньому насильству.

Заступниця глави МВС нагадала, що в оновленій версії законодавства дитина, яка була свідком домашнього насилля, також вважатиметься потерпілою.

“Діти мало є видимими у ситуації домашнього насильства, і це факт. Тому що, якщо взяти ту ж статистику, то бачимо, що дуже мала частка дітей є потерпілими. Але насправді це не так, тому що майже у кожній ситуації, у кожній родині, де вчиняється домашнє насильство,  присутні діти”, – наголосила вона.

Павліченко додала, що ця статистика не дуже влаштовує її, проте знову висловила сподівання на покращення ситуації після 19 грудня.

Закон, про який говорила Катерина Павліченко, передбачає низку змін, мета яких – захист постраждалих та притягнення до відповідальності кривдників.

Одна з головних змін – дитина, яка є свідком домашнього насилля у родині, автоматично стане потерпілою.

Закон також розмежує поняття домашнього насильства за ознакою статі, чого раніше українське законодавство не передбачало.

Ще одна зміна – збільшення терміну адміністративного затримання кривдника до 12 годин.

Також документ передбачає обов’язковий розгляд необхідності направлення кривдника на корекційні програми.

ДОВІДКА: у випадку домашнього насильства в Україні цілодобово та безоплатно діє “гаряча лінія” за коротким номером 15-47. За цим номером приймають звернення від усіх заявників, надають інформаційну, психологічну та юридичну консультації.

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону +38 (044) 284-19-43 (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).

За номером 116-123 (з мобільного) та 0800-500-335 (зі стаціонарного) діє національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації.

Номер 116-111 (з мобільного) або 0-800-500-225 (зі стаціонарного) – національна гаряча лінія для дітей та молоді.

Номер 0-800-213-103 – контактний центр системи безоплатної правничої допомоги.

  • Кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства в Україні зросла майже на 80% порівняно з минулим роком, зокрема зареєстровано 8185 кримінальних правопорушень. Постраждали понад 5000 осіб, переважно жінки та діти.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.