Дівчина-підліток перебуває в комі після нападу іранської поліції за відсутність хіджабу
Джерело: Sky news
За словами правозахисної організації Hengaw, 16-річна Арміта Гараванд отримала “важкі травми” та перебуває в комі після того, як іранські органи влади витягли її з поїзда та “фізично напали” на неї за те, що вона не носила хіджаб.
Відомий правозахисник сказав, що вони “уважно стежать за цією справою”.
“Вона перебуває в комі в реанімації лікарні, її стан критичний”, – сказав він анонімно.
Інша активістка заявила, що силовики заборонили її батькам публікувати її фото в соціальних мережах або спілкуватися з правозахисними групами.
Відомо, що журналістку, яка хотіла прийшла до лікарні, щоб дізнатися про стан Арміти, заарештували.
У відео, опублікованому IRNA, батьки Арміти сказали, що в їхньої доньки впав артеріальний тиск, перш ніж вона втратила рівновагу і вдарилася головою.
Правозахисні групи стверджують, що заява її батьків була зроблена під тиском, і закликали опублікувати кадри з салону поїзда.
“Служби безпеки Ірану заявили, що її стан був спричинений низьким тиском – це часто повторюваний сценарій з боку таких установ”, – заявила іранська правозахисна група Dadban.
Нещодавно Іран прийняв закон про застосування більш суворих покарань для жінок, які відмовляються носити хіджаб в громадських місцях.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок написала в соцмережах:
“Знову молода жінка в Ірані бореться за своє життя. Просто тому, що вона показала своє волосся в метро. Це нестерпно. Батькам Арміти Гараванд не місце перед камерами, але вони мають право бути біля ліжка доньки”.
- Парламент Ірану розглядає проєкт закону щодо суворих покарань для жінок, які відмовляються носити хіджаб або чадру. Експерти ООН назвали його “гендерним апартеїдом”. “Апартеїд” – явище, відоме як офіційна політика расової дискримінації, сегрегації та гноблення, яку впродовж 1948—1991 років використовували у ПАР.
- Влада Ірану конфіскує автомобілі та відбирає у жінок роботу за те, що вони відмовляються носити хіджаб.
- В Ірані акторки Азаде Самаді, Лейла Болукат і Афсане Баєган нещодавно з’явилися на публіці без хусток, порушивши суворі правила пристойності країни. Іранські судді “діагностували” у них психічні захворювання, наказавши їм пройти обов’язкове лікування від того, що вони назвали “антисімейним розладом особистості”.
- Китайська залізнична компанія China Railway у своєму рекламному ролику закликала жінок не носити макіяж під час поїздок у поїздах. Компанію звинуватили у сексизмі.
У Кремлі заявили, що санкції Європейського Союзу щодо імпорту російського первинного алюмінію можуть дестабілізувати і без того “крихкий” світовий ринок.
У віці 59 років унаслідок інсульту помер волонтер, колишній член робочої групи з реформування Міноборони України Віктор Пузанов.
Заходи, присвячені інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, розпочнуться 18 січня з урочистого прийняття й салюту, включатимуть саму інавгурацію в понеділок та завершаться 21 січня національним молебнем.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.
На 101 році життя померла звʼязкова Української Повстанської Армії Ангелина Паламар, яка була розвідницею періоду визвольних змагань українського народу у ХХ столітті.