«Дія» долучиться до розробки цифрового гаманця в Європі

Джерело: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Держзастосунок “Дія” долучиться до розробки нового європейського сервісу – цифрового гаманця. Через додаток можна буде відкривати банківські рахунки онлайн та мати документи в телефоні.

“Зараз консорціум POTENTIAL (PilOTs for European Digital Identity Wallet) працює над розробкою європейського сервісу, який допоможе відкривати банківські рахунки онлайн, мати документи в смартфоні тощо”, – зазначив Федоров.

У Парижі на зустрічі міжнародного консорціуму команда Мінцифри презентувала можливості “Дії”. Українські розробники продемонстрували, що завдяки “Дії” можна відкрити банківський рахунок за хвилину, створити електронний підпис та користуватися цифровими документами.

Учасники форуму неодноразово відзначали Україну як державу, яка робить відчутні успіхи в диджиталізації на шляху до ЄС, попри виклики війни. Особливу відзнаку отримано від французького міністра цифрових технологій Жана-Ноеля Барро.

“Дякую за високу оцінку українського продукту. Круто, що саме технологічні розробки наближають Україну до ЄС”, – додав міністр цифрової трансформації.

У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.

5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.

Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.