Для тих, хто мають відстрочку з певних підстав, правила вступу до аспірантури не зміняться

Джерело: “Судово-юридична газета”

Правила вступу в аспірантуру та процедури поновлення для осіб, які вже мали право на відстрочку з інших підстав, залишаються незмінними.

Це випливає з проєкту наказу “Про деякі аспекти отримання та поновлення статусу аспіранта у 2024 році” №910 від 24 червня, який ще не був опублікований на сайті МОН і поки не набув чинності.

Раніше було відомо про скасування вступу на денну форму навчання в аспірантурі за контрактом у 2024 році й коригування правил щодо поновлення навчання, щоб, за словами МОН, “навчання в аспірантурі не перетворилося на корупційний інструмент уникнення мобілізації”. 

Однак, згідно з правилами, вступ на навчання за контрактом буде можливий лише у заочній та вечірній формах без права на відстрочку.

У проєкті наказу визначено, що правила для осіб з правом на відстрочку (наприклад, урядові посадовцям, особам з інвалідністю чи особи з попередньою вищою освітою) залишаються незмінними. Для отримання цієї відстрочки необхідно підтвердити відповідне право засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Порталу Дія) або шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг» та Єдиною державною електронною базою з питань освіти.

Також, згідно з проєктом наказу, до 1 січня 2025 року зупиняється приймання заяв і проведення конкурсного відбору на третій рівень вищої освіти та в асистентуру-стажування на денній або дуальній формі, якщо навчання оплачується фізичними чи юридичними особами.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.