Для успішного контрнаступу Україні потрібні не безкоштовні поради щодо просування, а озброєння – WSJ

Джерело: The Wall Streat Journal

Контрнаступ Збройних сил України досяг переломного моменту. Для подальшого успіху Київ потребує зброї та боєприпасів, а не безкоштовних оцінок та порад стосовно просування.

“Наступ України досяг переломної точки. Військові лінії Росії розірвуться, якщо дати достатньо часу. Проте для цього необхідна більша військова підтримка з боку США. Якщо Київ хоче досягти успіху, Вашингтон повинен постачати йому важливе озброєння та боєприпаси, а не безкоштовні військові оцінки”, – заявив президент Йорктаунського інституту, колишній офіцер військового флоту та функціонер Пентагону Сет Кропсі.

За його словами, професійний аналіз зусиль України нині є дефіцитним через нестачу досвіду. Американським та російським військовим довелося припинити ретельний аналіз бойових дій ще після розпаду СРСР, оскільки “їм не вистачало досвідчених противників, з якими можна було б порівняти себе”.

“Поширена серед американських воєначальників думка про те, що українцям необхідно зосередитися на одному вирішальному місті в Запорізькій області, є нісенітницею, з огляду на те, що ворог має потужні лінії оборони та мобільні резерви, і жодна сторона не може здобути контроль у повітрі”, – зауважив Кропсі.

Водночас він додав, що спроба прориву без маніпуляції російськими силами була б катастрофічною, “незалежно від того, скільки закликів Заходу вимагали удару в американському стилі”.

“Якби Україна прислухалася до порад американців, її бойову міць було б стерто за кілька днів”, – констатував ексофіцер.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.