Для успішного контрнаступу Україні потрібні не безкоштовні поради щодо просування, а озброєння – WSJ

Джерело: The Wall Streat Journal

Контрнаступ Збройних сил України досяг переломного моменту. Для подальшого успіху Київ потребує зброї та боєприпасів, а не безкоштовних оцінок та порад стосовно просування.

“Наступ України досяг переломної точки. Військові лінії Росії розірвуться, якщо дати достатньо часу. Проте для цього необхідна більша військова підтримка з боку США. Якщо Київ хоче досягти успіху, Вашингтон повинен постачати йому важливе озброєння та боєприпаси, а не безкоштовні військові оцінки”, – заявив президент Йорктаунського інституту, колишній офіцер військового флоту та функціонер Пентагону Сет Кропсі.

За його словами, професійний аналіз зусиль України нині є дефіцитним через нестачу досвіду. Американським та російським військовим довелося припинити ретельний аналіз бойових дій ще після розпаду СРСР, оскільки “їм не вистачало досвідчених противників, з якими можна було б порівняти себе”.

“Поширена серед американських воєначальників думка про те, що українцям необхідно зосередитися на одному вирішальному місті в Запорізькій області, є нісенітницею, з огляду на те, що ворог має потужні лінії оборони та мобільні резерви, і жодна сторона не може здобути контроль у повітрі”, – зауважив Кропсі.

Водночас він додав, що спроба прориву без маніпуляції російськими силами була б катастрофічною, “незалежно від того, скільки закликів Заходу вимагали удару в американському стилі”.

“Якби Україна прислухалася до порад американців, її бойову міць було б стерто за кілька днів”, – констатував ексофіцер.

9 квітня єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос на спільний пресконференції з Каєю Каллас та Денисом Шмигалем поіформувала, що Європейський Союз скерує на обороноздатність України 9 млрд євро до кінця 2025 року.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.

На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.

СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.

Угорщина може підтримати санкції Заходу проти Росії , якщо Дональд Трамп використає їх, щоб покарати російського лідера Володимира Путіна за неприйняття його угоди щодо припинення війни проти України.