ДНК-експертизи підтвердили 50 збігів останків українських полонених нібито з авіатрощі у РФ

Джерело: Укрінформ

Експертизи підтвердили збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, які передали росіяни нібито з авіатрощі літака Іл-76 у 2024 році.

“У грудні нам повернули 62 тіла. У цій справі СБУ проводить розслідування. Від родин, які звертаються до Координаційного штабу, ми знаємо про майже 50 попередніх збігів останків, які передали росіяни, з ДНК родичів”, – сказав керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко.

“Ми отримали від російської сторони, за їхньою легендою, останки тіл, які начебто перебували в літаку, але доказів того, що вони перебували саме там, у Координаційного штабу на сьогодні немає”, – наголосив Охріменко.

ДОВІДКА: 24 січня 2024 року над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб, і всі загинули.

Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.

В українській розвідці підтвердили, що тоді йшла підготовка обміну військовополоненими, але підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не може.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підтвердив, що в Раді обговорюють можливість дозволити чоловікам віком 18-24 років виїжджати за кордон.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Росія використовує депортацію українських громадян через Грузію як інструмент тиску.

Міністерство промисловості Китаю планує заборонити перепродаж нових автомобілів протягом шести місяців після їх реєстрації. Так хочуть розв’язати проблему продажу вживаних автомобілів з нульовим пробігом.

Під час виконання бойового завдання на фронті загинув волонтер, директор авіаклубу “Одеса”, ветеран війни в Афганістані, військовослужбовець ЗСУ Костянтин Оборін на псевдо “Камікадзе”.

Після скорочення фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Зімбабве різко зросла захворюваність і смертність від малярії.