ДНК-експертизи підтвердили 50 збігів останків українських полонених нібито з авіатрощі у РФ
Джерело: Укрінформ
Експертизи підтвердили збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, які передали росіяни нібито з авіатрощі літака Іл-76 у 2024 році.
“Ми отримали від російської сторони, за їхньою легендою, останки тіл, які начебто перебували в літаку, але доказів того, що вони перебували саме там, у Координаційного штабу на сьогодні немає”, – наголосив Охріменко.
ДОВІДКА: 24 січня 2024 року над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб, і всі загинули.
Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.
В українській розвідці підтвердили, що тоді йшла підготовка обміну військовополоненими, але підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не може.
- Південна Корея заявила, що готова надати притулок північнокорейським військовим, яких взяли в полон українські військові, якщо вони бажають перейти на бік Сеула.
- Українські ЗМІ оприлюднили відео, на якому громадянка Росії вітає свого чоловіка – військовополоненого – з ювілеєм безпосередньо в одній з українських колоній, де утримують полонених росіян. Це викликало хвилю обурення, особливо з огляду на умови утримання українських бранців у російських тюрмах.
- 5 лютого Україна повернула з російського полону 150 захисників.
- 15 січня Україна повернула з полону 25 людей. Це відбулось за окремим форматом для повернення важкохворих та поранених полонених.
- У Москві Другий Західний окружний військовий суд незаконно виніс вироки семи українським військовополоненим. Їх засудили до ув’язнення строком від 15 до 16 років, звинувативши в участі у наступальних діях Збройних сил України на території Курської області.
- 30 грудня з російського полону повернули 189 українських захисників. Президент Володимир Зеленський опублікував перші світлини та відео з оборонцями під час зустрічі та спілкування з рідними.
Європейський Союз шукає способи конфіскувати заморожені активи центрального банку Росії, щоб посилити фінансову та військову підтримку України. Ці кроки здійснюються на тлі ймовірного зменшення допомоги від США.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що вступ України до Європейського Союзу залежить від позиції угорської сторони. Також політик заявив, що Україна ніколи не приєднається до НАТО.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив упевненість, що збереже свою посаду за підсумками позачергових виборів до Бундестагу, запланованих на 23 лютого.
22 лютого, у Київському Палаці спорту, у рамках Національного спортивного фестивалю Sport Unity Ukraine, відбулися змагання з адаптивного спорту, де ветерани та спортсмени з інвалідністю продемонстрували силу волі та свої навички.
Угода між США та Україною передбачає створення комерційного фонду, у якому США володітимуть повним фінансовим інтересом, тоді як Україна здійснюватиме фінансування фонду.