ДНК-експертизи підтвердили 50 збігів останків українських полонених нібито з авіатрощі у РФ

Джерело: Укрінформ

Експертизи підтвердили збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, які передали росіяни нібито з авіатрощі літака Іл-76 у 2024 році.

“У грудні нам повернули 62 тіла. У цій справі СБУ проводить розслідування. Від родин, які звертаються до Координаційного штабу, ми знаємо про майже 50 попередніх збігів останків, які передали росіяни, з ДНК родичів”, – сказав керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко.

“Ми отримали від російської сторони, за їхньою легендою, останки тіл, які начебто перебували в літаку, але доказів того, що вони перебували саме там, у Координаційного штабу на сьогодні немає”, – наголосив Охріменко.

ДОВІДКА: 24 січня 2024 року над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб, і всі загинули.

Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.

В українській розвідці підтвердили, що тоді йшла підготовка обміну військовополоненими, але підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не може.

Синоптики попередили, що 24–25 квітня в Києві та області утримається надзвичайний рівень пожежної небезпеки.

107 років тому — 22 квітня 1918 року — армія Української Народної Республіки (УНР) під командуванням Петра Болбочана увійшла у Джанкой, розпочавши звільнення Криму від більшовиків.

Рішення Вінницького окружного адміністративного суду, яким визнано протиправною відмову лідеру “Євросолідарності” Петру Порошенку у перетині державного кордону, набрало законної сили 22 квітня, підтвердив адвокат нардепа Ігор Головань.

Офіційні представники США, України та Європи провели “змістовні” зустрічі з метою відновити мирні переговори після скасування поїздки держсекретаря США Марко Рубіо. Його відсутність викликала сумніви щодо прогресу у переговорах.

Влада німецької федеральної землі Бранденбург пригрозила вигнати посла Росії в Німеччині Сергія Нечаєва, якщо той з’явиться на урочистій церемонії, присвяченій річниці завершення Другої світової війни, повідомляє Bild із посиланням на заяву директора Фонду меморіалів Бранденбурга Акселя Дреколла.