До Італії з початку повномасштабної війни евакуювали майже тисячу українських дітей
Джерело: Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець у Telegram
З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 974 українські дитини евакуйовано до Італійської Республіки.
Для розв‘язання нагальних питань щодо перебування українських дітей, омбудсмен зустрівся з головою Департаменту ювенальної юстиції Міністерства юстиції Італії – Антоніо Санджермано, та заступницею начальника відділу Департаменту громадянських свобод та імміграції Міністерства внутрішніх справ – Префект Розанною Рабуано.
Під час зустрічі сторони обговорили головні проблеми, пов’язані з темою опікунства громадянам Італії; перешкоджання у спілкуванні з дітьми батьків, законних представників з України; розділення дітей та розміщення їх в різних родинах і локаціях.
“Під час розмови також згадав про конкретні випадки протиправного усиновлення дітей, а також проблемні кейси евакуйованих у Республіці Італія, які потребують сприяння у вирішенні. Окрім того, мені відомо про затягування конкретних судових процесів щодо рішень про повернення дітей та сімей в Україну”, – повідомив Дмитро Лубінець.
А також зазначив, що разом з італійською стороною домовилися про можливість залучення представника Омбудсмана України до участі у засіданні, для роз’яснення суду норм українського законодавства (Закони України унеможливлюють усиновлення українських дітей під час війни за межами України), а також надати можливість спілкування із законним представником та надати можливість законному представнику самостійно приймати рішення щодо місця проживання дитини.
Своєю чергою, керівник Департаменту запропонував створити спільну робочу групу при Міністерстві закордонних справ Італії, метою якої буде виявлення, попередження та поновлення прав українських дітей, які перебувають на території Італійської Республіки.
- Станом на 15 липня, в Україну вдалося повернути лише 383 українських дітей. Росія не надає інформації про українських дітей та не зацікавлена в тому, щоб вони повернулися до своєї сім’ї.
- До України з РФ та тимчасово окупованих територій вдалось повернути ще 9 дітей.
- 1 вересня додому вдалося повернути ще 11 дітей, яких російські загарбники незаконно утримували на тимчасово окупованих територіях Херсонщини.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.