До Києва прибули прем’єр Естонії та кандидат у канцлери Німеччини
Джерело: Spiegel та Крістен Міхал в X (Twitter)
До Києва з візитами прибули прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал і кандидат на посаду канцлера Німеччини від “Християнсько-демократичного союзу” Фрідріх Мерц.
Крістен Міхал, прем’єр Естонії, під час свого візиту планує провести переговори з президентом Зеленським, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком. Міхал наголосив, що підтримка України до перемоги залишається незмінним пріоритетом Естонії, і додав, що перемога України є спільною перемогою всього демократичного світу.

Фото: x.com/kristenmichalpm
Фрідріх Мерц прибув до української столиці спеціальним потягом вранці. Його візит тримали в таємниці з міркувань безпеки. У своєму обліковому записі в X (Twitter) він зазначив, що метою його поїздки є аналіз ситуації в Україні та обговорення можливостей для посилення підтримки.

Фото: Getty Images
Політик висловив переконання, що послідовна підтримка України сприятиме швидшому завершенню війни. Мерц також планує зустріч із президентом Володимиром Зеленським. Це вже другий візит кандидата у канцлери до України від початку повномасштабної війни.
- 2 грудня канцлер Німеччини Олаф Шольц прибув до Києва з неоголошеним візитом вранці 2 грудня.
- 2 грудня президент Володимир Зеленський спільно з канцлером Німеччини Олафом Шольцом відвідали виставку безпілотників із “розумним” компонентом, вироблених в Україні у співпраці з Німеччиною.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.