До Німеччини прибувають все більше мігрантів через «білоруський маршрут»
Джерело: dpa
За перші п’ять місяців 2024 року федеральна поліція Німеччини зафіксувала 2215 мігрантів, які незаконно перетнули кордон, використовуючи так званий “білоруський маршрут”.
Ці мігранти були затримані на кордонах Німеччини з Польщею та Чехією, а їхня кількість постійно зростала протягом року. У січні зареєстрували лише 26 таких випадків, у лютому — 25. Утім вже у березні число зросло до 412, у квітні — до 861, а у травні — до 891.
Поточна кількість мігрантів значно менша порівняно з минулим роком, але ситуація залишається напруженою. Зазначимо, що до кінця травня 2023 року поліція зафіксувала близько 6 тисяч несанкціонованих перетинів кордону через цей маршрут.
ЄС звинувачує Білорусь у навмисному сприянні потокам мігрантів з кризових регіонів. Переважно з Близького Сходу, надаючи їм візи та логістичну підтримку.
За даними ЄС, після заманювання мігрантів до Білорусі їх направляють до країн ЄС, таких як Польща. Дії розглядають як спробу дестабілізувати блок у відповідь на санкції ЄС проти Білорусі через придушення продемократичних протестів і співучасть у російському вторгненні в Україну.
Багато незадокументованих мігрантів намагаються дістатися до Німеччини через Польщу та Чехію. У Німеччині їх тимчасово розміщують у спеціальних приміщеннях та розпочинають процес розгляду їхніх заяв про надання притулку.
Для протидії цьому Польща побудувала паркан заввишки 5,5 метрів на кордоні з Білоруссю, обладнаний камерами та охороною. Попри це, кількість спроб нелегального перетину кордону зростає: з початку року польська прикордонна служба зареєструвала 16,5 тисяч таких спроб, тоді як за аналогічний період 2023 року їх було 11,2 тисячі.
- У вівторок вранці, 28 травня, на польсько-білоруському кордоні нелегальний мігрант поранив ножем польського військового, про що повідомив заступник глави МВС Польщі Чеслав Мрочек.
- Польський військовий у четвер, 6 червня, помер після того, як нелегальний мігрант напав на нього з ножем на польсько-білоруському кордоні. Військовий був бійцем 1-ї бронетанкової бригади.
- 22 травня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш поінформував, що Варшава планує збільшити кількість військовослужбовців, аби підсилити кордон з Білоруссю.
- Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що країна укріплятиме східний кордон через зростаючу нелегальну міграцію з Білорусі.
- Службовці польської військової поліції долучаться до патрулювання кордону країни з Білоруссю. За повідомленнями ЗМІ, військові поліцейські Польщі будуть співпрацювати з солдатами, які вже здійснюють службу на польсько-білоруському кордоні.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.