До Росії продовжує надходити летальна зброя з Ірану та Північної Кореї – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Росія продовжує поглиблювати двосторонні відносини з Іраном та Північною Кореєю, отримуючи летальну зброю для використання у війні проти України.
Іранське інформагентство Mehr News Agency повідомило, що в жовтні 2024 року Іран запустить свої супутники “Ход-Ход” і”«Косар” на низьку навколоземну орбіту з невстановленої російської станції.
ISW вказав на зв’язок між участю Росії в запуску супутників та постачанням до РФ іранських безпілотників Shahed-136/131 та їхніх компонентів.
Щодо Північної Кореї, то, за оцінками Сеула, валовий внутрішній продукт країни зріс на 3,1% у 2023 році порівняно з 2022-м – після щорічного скорочення починаючи з 2019 року. Важка та хімічна промисловість Північної Кореї, зокрема виробництво заліза, сталі, міді, нікелю та алюмінію, зросли торік на 8,1%.
Як зауважили аналітики, у Південній Кореї вважають, що постачання Росією продовольства до КНДР в обмін на зброю допомогло Пхеньяну стабілізувати ціни і, ймовірно, стимулювало північнокорейське внутрішнє виробництво.
За повідомленнями, Північна Корея передала Росії близько 4,8 млн артилерійських снарядів.
- Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.