До середини століття смертність від спеки може зрости учетверо – вчені

Джерело: Reuters

За даними міжнародної групи експертів у галузі охорони здоров’я, щорічна смертність від спеки до середини століття зросте на 370%, якщо температура підніметься на 2 градуси вище доіндустріального рівня.

Як розповіли в агентстві, вже в минулому році, при потеплінні приблизно на 1,1°С, люди в середньому пережили близько 86 днів із небезпечними для здоров’я температурами.

При цьому спеціалісти попереджають, що люди, старші за 65 років, є найбільш уразливими до різкого підвищення температури.

“Ми платимо життями”, – сказала виконавча директорка доповіді Марина Романелло про бездіяльність світу щодо зміни клімату.

Водночас вказано, що вплив спеки міг спричинити 490 мільярдів втрачених робочих годин у 2022 році, що майже на 42% більше, ніж у період з 1991 по 2000 рік.

Частіші хвилі тепла також можуть викликати продовольчу небезпеку для ще 525 мільйонів людей до середини століття.

У Полтаві в юридичному інституті НЮУ імені Ярослава Мудрого масово отруїлися студенти.

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що українські військові вже пройшли дві із трьох ліній оборони російських окупантів.

6 грудня Японія проведе онлайн-саміт лідерів Великої сімки (G7), до якого приєднається президент України Володимир Зеленський.

Капітан збірної Аргентини Ліонель Мессі визнаний спортсменом 2023 року за версією журналу Time після того, як він виграв “Золотий м’яч” увосьме і підвищив статус спорту в США завдяки переходу в “Інтер Маямі”.

За минулу добу, 5 грудня, ворог здійснив 101 обстріл Херсонщини, внаслідок чого троє людей загинули та ще семеро отримали поранення.