До станції «Академік Вернадський» прилетіла єгипетська чапля, яка не живе в Антарктиді

Джерело: Національний антарктичний науковий центр

До станції “Академік Вернадський” прилетіла єгипетська чапля Ці птахи зазвичай мешкають на всіх континентах, окрім Антарктиди, проте іноді трапляється, що вони випадково потрапляють на територію української станції.

Цю рідкісну зустріч зафіксувала біологиня 30-ї Української антарктичної експедиції Зоя Швидка.

“Ми готувалися до морського виходу на човнах і чекали колег надворі біля станції. Кілька людей пішли до причалу, й раптом саме з того боку вилетіло щось незвичне: здається, я почала фотографувати раніше, ніж зрозуміла, що це за тварина. Але думка була якраз про чаплю, адже в Україні багато займалася водно–болотними птахами, а в чапель дуже характерний силует. Вже потім на фото роздивилася, що це дійсно вона”, – розповіла Зоя.

Повідомляється, що політ чайки біля станції тривав лічені секунди, однак цей випадок став справжньою удачею для біологів: побачити єгипетську чаплю біля станції “Вернадський” випадає далеко не кожній експедиції.

Цей вид вважається найпоширенішим та найчисельнішим серед родини чаплевих.

Нині єгипетська чапля мешкає в обох півкулях, надаючи перевагу тропікам та субтропікам, а також деяким територіям помірних широт. Хоча цей птах походить з Африки, до початку ХХ століття його природний ареал охоплював лише Старий світ. Проте близько століття тому єгипетська чапля зробила ривок у Західну півкулю та Австралію, і тепер не мешкає лише в Антарктиці.

Ймовірно, це пов’язано з тим, що на крижаному континенті немає її улюблених тварин — копитних. Єгипетська чапля полюбляє сидіти на їхніх спинах, від слонів і буйволів до коней та зебр. Таке сусідство допомагає їй легше добувати їжу — комах, яких полохають великі тварини, а також збирати їх з шерсті й шкіри копитних.

Єгипетська чапля невелика: її довжина — до пів метра, а розмах крил — до метра. Вона вкрита білим пір’ям, але на голові, спині та зобі має бежево-жовтуватий відтінок.

  • На дослідницьку станцію “Академік Вернадський” вперше за чотири роки завітав імператорський пінгвін. Він виявився молодою особою, враховуючи сіре забарвлення на деяких частинах його голови.
  • Українські полярники зі станції “Академік Вернадський” показали рідкісне явище – кількашарові згортки снігу, всередині яких зазвичай є порожнеча.
  • Біля станції “Академік Вернадський” народилося понад 750 пташенят субантарктичних пінгвінів.

Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.

Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.

16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.

У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.

У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.