До Сирії повернулися 35 тисяч людей після втечі Асада — МЗС Туреччини

Джерело: CNN Turk

За 21 день, починаючи з 8 грудня, до Сирії добровільно повернулися 35 114 сирійців. Міністр внутрішніх справ Туреччини Алі Єрлікая зазначив, що в середньому 1672 людини щоденно перетинають кордон із метою повернення на батьківщину.

Більшість повертається до Алеппо. Усі, хто проходить через прикордонні пункти, втрачають статус тимчасового захисту, який діяв у Туреччині. Міністр також повідомив, що в Дамаску буде відкрито імміграційний офіс для підтримки процесу повернення. Планується надання допомоги у сфері освіти в установах на території Сирії.

У Туреччині на сьогодні перебуває 4 мільйони 156 тисяч іноземців, серед яких 2 мільйони 905 тисяч сирійців мають статус тимчасового захисту. Майже 30% з них — діти, народжені в Туреччині, які не отримали турецького громадянства.

За словами міністра, до літа, коли у школах почнуться канікули, кількість повернень може суттєво зрости. Туреччина заявила про готовність гарантувати безпеку, гідність і порядок для тих, хто вирішив повернутися на батьківщину.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.