До Японії з Південної Кореї повернули статую Будди, викрадену понад 12 років тому

Джерело: Kyodo News

Статую бодхісатви Авалокітешвари (уособлює втілення милосердя всіх будд), яку викрали в жовтні 2012 року й вивезли до Південної Кореї, повернули до японського храму.

Як зазначається, статую XIV століття передали з Південної Кореї представникам храму Каннон на острові Цусіма в префектурі Нагасакі. Артефакт визнали культурним надбанням.

Фото: Kyodo News

За словами співрозмовника, статую доставили до Японії з Південної Кореї повітрям, а потім перевезли поромом до Каннона. Після церемонії в храмі вона буде зберігатися в місцевому музеї.

Статую було викрадено 2012, південнокорейська влада знайшла злодіїв, заарештувала їх, а статую конфіскувала. Однак 2016 році місцевий храм Бусокса в країні подав позов, стверджуючи, що статую викрали японські пірати сотні років тому.

Вже 2023 року верховний суд Південної Кореї виніс рішення на користь японського храму Каннон. Процедури повернення статуї завершили в січні цього року. І тільки тепер її доставили до храму.

Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…

Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.