Додаток «Lookout», який допомагає людям з вадами зору озвучувати текст, відтепер доступний українською

Джерело: МОЗ України

Додаток “Lookout” від Google, який допомагає людям з вадами зору озвучувати текст, став доступним українською мовою.

Google випустила застосунок ще у 2018 році. Проте 6 вересня в офіційному блозі компанії з’явилося повідомлення про реліз українськомовної версії.

Зараз українська локалізація дає користувачам застосувати один із трьох режимів: “Текст”, “Документи” та “Вивчення об’єктів навколо”.

Режим тексту (увімкнений в додатку за замовчуванням) найкраще підійде, коли користувачу потрібно озвучити невелику кількість тексту. У цьому режимі можна сортувати пошту або розпізнавати вказівники й вивіски.

Режим документа дозволяє озвучувати цілі сторінки з надрукованим або рукописним текстом.

Режим дослідження завдяки камері дозволяє ідентифікувати обʼєкти довкола, що може бути особливо корисним, якщо людина з вадами зору опинилася в незнайомому місці.

Загалом додаток “Lookout” доступний 24 мовами. Найповніший функціонал має англомовна версія – її користувачі, наприклад, можуть завдяки смартфону розпізнавати номінал банкнот, зчитувати штрих-коди пакування харчових продуктів або графічні зображення.

Довідково. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в усьому світі щонайменше 2,2 мільярда людей живуть з тою чи іншою формою порушення зору чи сліпотою.

У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.

У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.

Співробітники Volkswagen заявили про готовність відмовитись від підвищення зарплат заради майбутнього компанії.

У Малі пов’язане з “Аль-Каїдою” угруповання “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін” (JNIM) влаштувало засідку на найманців російської ПВК “Вагнер”. У результаті загинули щонайменше шість вагнерівців.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.