Доходи РФ від експорту нафти впали до 4-місячного мінімуму
Джерело: Bloomberg
За даними Міжнародного енергетичного агентства, доходи Росії від експорту нафти впали до мінімуму з лютого на тлі менших обсягів поставок.
Зокрема у червні дохід РФ від експорту нафти становив 16,7 мільярда доларів, що 1,2% менше ніж у травні. Та попри це, навіть такий дохід на 23% більший, аніж минулого року.
Зменшення доходів – це результат скорочення експорту. За даними, у червні Росія експортувала щоденно 7,6 мільйона барелів, тоді як у травні – 7,7 мільйона барелів на день.
Середньозважена ціна нафти в країні в червні дещо зросла до 70,39 долара за барель з 70,05 долара у травні, але вищі ціни не компенсували зниження експортних потоків. Російські барелі в середньому продовжували торгуватися значно вище межі ціни в 60 доларів, встановленої промислово розвиненими країнами G7 у відповідь на вторгнення Росії в Україну.
Нафтова галузь є ключовим джерелом доходів для російського бюджету. Але постійне зниження обсягів російського експорту нафти, що триває з березня, за оцінками МЕА, не свідчить про загальний менший потік грошей у скарбницю Кремля.
Російські податки на нафту, які приносять надходження до бюджету, в основному базуються на обсягах видобутку нафти, ціні національних барелів і обмінному курсі рубля до долара. Доходи можуть суттєво коливатися від місяця до місяця, частково відображаючи графік деяких фіскальних платежів.
У червні податки на нафту принесли російському бюджету близько 6,7 мільярда доларів, що майже на 50% більше, ніж рік тому, свідчать. Порівняно з травнем доходи знизилися на 6,6% через нижчу ціну на Urals, ключову експортну суміш Росії.
- Згідно з підрахунками Reuters, доходи Росії від нафти й газу в червні зростуть більш ніж на 50% у річному обчисленні до 9,4 мільярда доларів після зменшення субсидій нафтопереробним заводам і відображення здатності російської економіки обмежувати вплив санкцій.
Компанія Meta повідомила, що звільнить близько 5% своїх працівників, які “найменш ефективні”. Замінити їх планують до кінця року.
Триває 1057-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 812 тисяч осіб.
Через масований ракетний обстріл України у низці областей діють аварійні графіки відключень електроенергії.
США роками закликали Китай утримуватись стримувати свої претензії щодо Тайваню, але зараз ці заклики підірвані заявами Дональда Трампа про Гренландію.
15 січня відзначають День народження Вікіпедії та День музейного селфі. Церква сьогодні вшановує преподобних Павла Тивейського та Івана Кущника.