Допомагали окупантам проводити псевдореферендум: на Херсонщині затримано сім’ю колаборантів

Джерело: СБУ

У Херсонській області затримано сім’ю колаборантів, які у 2022 році допомагали російським окупантам проводити псевдореферендум.

Затримані – мати з донькою, які після захоплення регіону підтримали російських загарбників і запропонували їм свою допомогу у війні проти України.
Обох колаборанток “призначили” до окупаційної “виборчої комісії” одного із місцевих селищ.

Там вони здійснювали подворові обходи жителів та збирали “голоси за приєднання” Херсонщини до РФ.

У разі відмови ставити “потрібну” відмітку у фейковому бюлетені, ворожі поплічниці погрожували ув’язненням до російської катівні.

Для додаткового залякування місцевого населення колаборанток супроводжували озброєні бойовики.

Надалі фігурантки фальсифікували “підсумки” фейкового плебісциту на користь кремля.

Після звільнення селища зловмисниці залишились на території району і сподівались, що про них забудуть. Втім, співробітники СБУ викрили обох колаборанток, встановили їхні адреси і затримали.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Зараз вони під вартою.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.