Дослідницький університет США вимкнув інструмент виявлення ШІ через його неефективність
Джерело: Університет Вандербільта
Приватний дослідницький американський університет Вандербільта вирішив вимкнути інструмент виявлення штучного інтелекту Turnitin через те, що вважає його неефективним.
Turnitin є однією з найвідоміших моделей перевірки плагіату та наявності в роботі ШІ, який часто використовують академічні установи та навчальні заклади.
В університеті заявили, що після кількох місяців використання та тестування цього інструменту, сумніваються в надійності його роботи.
“Коли Turnitin запустив свій інструмент виявлення ШІ, у нас виникло багато проблем. Протягом останніх кількох місяців було багато повідомлень про випадки неправдивих звинувачень у використанні ШІ проти студентів інших університетів, включаючи численні випадки, пов’язані з Turnitin”, – заявили у Вандербільті.
Вони також наголосили, що Turnitin не повідомляє, як саме виявляє текст, написаний ШІ. За даними університету, виявлення штучного інтелекту є дуже складним завданням для технологій, і це стає щораз складнішим, оскільки інструменти ШІ стануть більш поширеними та вдосконаленими.
“Виходячи з цього, ми не вважаємо програмне забезпечення для виявлення ШІ – ефективним інструментом, який слід використовувати”, – йдеться в заяві.
Нагадаємо, що 6 червня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект 10392 про академічну доброчесність, який передбачає відповідальність за написання наукових робіт за допомогою штучного інтелекту та плагіат у науковій діяльності.
Зокрема, визначено, що особа не може вважатися автором академічного твору, якщо він згенерований за запитом особи комп’ютерною програмою в автоматичному режимі — тобто штучним інтелектом. Якщо ж у роботі присутні створені таким чином фрагменти, вони повинні бути відповідно позначені.
За порушення академічної доброчесності передбачені різні види покарань — від доган, попереджень та відвідування спеціальних лекцій до відрахування з вищого навчального закладу чи позбавлення наукового ступеня та вченого звання.
- OpenAI оголосила про запровадження безоплатного доступу до ChatGPT, без облікового запису, з метою зробити інструменти штучного інтелекту доступними для всіх користувачів. Компанія сподівається, що цей крок допоможе залучити більше людей до підписки на GPT-4.
- Компанія OpenAI повідомила про отримані дскарги від деяких користувачів про те, що чат-бот GPT-4 лінується.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.