Дослідники виявили нову екосистему під дном океану

Джерело: Science Alert
Команда, яка керувала підводним роботом Інституту океану ім. Шмідта, знайшла цілу екосистему під дном Тихого океану.
Як розповіли у виданні, підводному роботу довелося перевернути цілу низку плит вулканічної кори на дні океану, щоб виявити жили підземних флюїдів, в яких вирувало життя. Це цілий новий світ, про існування якого вчені не знали.
“На суші ми давно знаємо про тварин, які живуть у підземних порожнинах, а в океані – про тварин, що мешкають у піску та мулі, але вперше вчені шукали тварин під гідротермальними джерелами. Це дійсно приголомшливе відкриття нової екосистеми, прихованої під іншою екосистемою, дає нові докази того, що життя існує у неймовірних місцях”, – прокоментував виконавчий директор інституту Джотика Вірмані.
Зазначено, що гідротермальні жерла, які вивергають гарячі, багаті на мінерали рідини в океанські глибини, було відкрито лише у 1970-х. Попри те, що на такій глибині дуже темно, довкола цих жерл мешкає безліч істот. Проте до цього вчені навіть не замислювалися над тим, щоб зазирнути під такі джерела.
Завдяки зняттю оболонки морського дна вдалося виявити барвисту екосистему хробаків, равликів та хемосинтетичних бактерій, які покладаються не на сонячне світло, а на мінерали для отримання енергії.
При цьому, на думку вчених, виявлення трубчастих червів особливо цікаве. Ці глибоководні істоти подорожують під морським дном через вулканічні рідини, колонізуючи нові довкілля. Ймовірно, тому навколо вулканічних тріщин можна помітити мало дитинчат. Більшість із них дозрівають під поверхнею.
- Співробітники Лох-Неського центру та група незалежних дослідників Loch Ness Exploration (LNE) анонсували проведення найбільшого за понад 50 років дослідження поверхневих вод з метою пошуку Лохнеського чудовиська.
- Вчені Копенгагенського університету дійшли думки, що колапс течії Атлантичного океану може виникнути приблизно у 2060 році. Наслідками цього стануть погодні зміни у різних регіонах планети, зокрема на Європу може очікувати холодніше майбутнє.
- Дослідження Національного океанографічного центру Саутгемптонського університету, опубліковане в журналі Nature, показує, що океани на Землі з часом стають все зеленішими, ймовірно, через кліматичні зміни. Особливо це стосується районів у низьких широтах поблизу екватора.
В Ужгороді – пік цвітіння сакур, однієї з головних туристичних родзинок міста. Нині вулиці, площі та сквери, попри пізню весну та примхи природи, вкрилися рожевим квітом, даруючи ужгородцям та гостям міста особливу атмосферу спокою й краси.
Станом на 21 квітня у Балаклійському лісництві в Ізюмському районі рятувальники третю добу намагаються ліквідувати масштабну лісову пожежу.
У Росії, очевидно, почали розробляти стратегію впливу на майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.
У Білому домі почали пошук нового очільника Пентагону для заміни Піта Гегсета. Як повідомив американський посадовець на умовах анонімності, рішення пов’язане з черговим скандалом — цього разу через розголошення секретних військових даних.
На тлі стрімкого зростання цін на золото у Шанхай представили перший “банкомат для переробки золота”, що привернуло значний інтерес громадськості, особливо літніх людей, котрі прагнуть заробити на коштовностях, які зберігали роками.