Дослідження показало, що немовлята можуть зберігати спогади з раннього віку

Новітнє дослідження з використанням функціональної магнітно-резонансної томографії (fMRI) спростовує усталену думку про те, що немовлята не можуть формувати довготривалі спогади. Вчені виявили, що діти у віці від 12 місяців здатні зберігати інформацію про досвід у мозку.

Джерело: Neuroscilence

Дослідники підтвердили, що хоча ранні спогади закодовуються, їхнє відтворення стає дедалі складнішим із часом. Це узгоджується з попередніми експериментами на тваринах, які свідчать, що спогади можуть залишатися, але залишаються недоступними без певних тригерів.

Результати дослідження можуть змінити підхід до вивчення втрати пам’яті, зокрема при амнезії та хворобі Альцгеймера, дозволяючи припустити, що “втрачені” спогади у дорослих можуть бути лише прихованими, а не назавжди знищеними.

Ключові висновки дослідження:

1. Немовлята від 12 місяців здатні запам’ятовувати окремі події.

2. Ймовірною причиною є не відсутність запам’ятовування, а труднощі з відтворенням спогадів.

3. fMRI-сканування показало, що ця ділянка мозку, критично важлива для пам’яті, активується під час запам’ятовування у немовлят.

Деталі дослідження

Науковці сканували мозок дітей віком від 4 до 25 місяців під час виконання завдання на пам’ять. Метод дослідження передбачав демонстрацію малюкам зображень – облич, сцен і предметів – з подальшим тестуванням пам’яті через аналіз їхнього погляду.

Виявилося, що приблизно з 12 місяців гіпокамп немовлят уже може кодувати спогади про індивідуальні події. Однак у міру дорослішання ці спогади стають недоступними для відтворення.

Ці висновки підтримують попередні експерименти на тваринах, які показали, що спогади, сформовані у ранньому віці, можуть залишатися в мозку, але їх важко пригадати без спеціальних стимулів.

За словами авторів дослідження, результати можуть допомогти краще зрозуміти механізми дитячої амнезії та можливість збереження “втрачених” спогадів у дорослому віці.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.

Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.