Дослідження показує, що чорнобильські вовки-мутанти виробили стійкість до раку
Джерело: Sky News
Згідно з дослідженням, в Чорнобилі вовки-мутанти розвинули стійкість до раку.
Еволюційний біолог і екотоксиколог з Принстонського університету в США Кара Лав вивчала, як чорнобильські вовки виживають, попри покоління радіоактивних частинок.
Лав і команда дослідників відвідали Чорнобильську зону відчуження у 2014 році та одягли на вовків радіонашийники, щоб можна було контролювати їхні пересування.
За її словами, нашийники дають команді “в режимі реального часу вимірювати, де знаходяться [вовки] і якій кількості [радіації] вони піддаються”. Вони також взяли зразки крові, щоб зрозуміти, як організми вовків реагують на радіацію, що викликає рак.
Дослідники виявили, що чорнобильські вовки піддаються впливу радіації понад 11,28 мілібар щодня протягом усього свого життя, що більш ніж у шість разів перевищує дозволену норму безпеки для людини.
Кара Лав зазначила, що у вовків змінена імунна система, подібна до онкологічних хворих, які проходять радіаційне лікування, але що більш важливо, вона також ідентифікувала конкретні частини генетичної інформації тварин, які здавалися стійкими до підвищеного ризику раку.
Численні дослідження на людях виявили мутації, які підвищують ризик раку – наприклад, наявність варіантного гена BRCA підвищує ймовірність розвитку у жінки раку грудей або яєчників.
Але робота дослідників була спрямована на виявлення захисних мутацій, які збільшують шанси вижити від раку.
Лав представила свої висновки на щорічній зустрічі Товариства інтегративної та порівняльної біології в Сіетлі (штат Вашингтон, США) минулого місяця.
- 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
- Під час візиту до Києва 11 вересня міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок підписала українсько-німецький меморандум щодо будівництва вітрової електростанції в районі Чорнобильської АЕС.
- Із російського полону вже вдалося повернути 70 військовослужбовців Національної гвардії, які охороняли Чорнобильську атомну електростанцію.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.