Дослідження показує, що колись найкращим другом людини була лисиця
Джерело: Sky News
Зараз собак вважають найкращими друзями людини, але нове дослідження показує, що колись домашнім улюбленцем людей була лисиця.
Вчені виявили кістки вимерлої лисиці та знайшли докази того, що тварина мала “сильний зв’язок” з людьми.
Аналіз 1500-річних скелетних останків із місця поховання в аргентинській Патагонії свідчить про те, що Dusicyon avus або Фолклендські лисиці були “цінним супутником груп мисливців-збирачів”.

Фото: iStock
Знайдені кістки належать лисиці, тоді як людські останки, поховані разом із нею, походять від 21 особи. За словами вчених, відсутність порізів на кістках свідчить про те, що тварина була домашнім улюбленцем, а не полювала заради їжі.
Висновки були опубліковані в журналі Royal Society Open Science. Авторка дослідження доктор Офелі Лебрассер з Оксфордського університету зазначила:
“Її [лисиці] дієта нагадувала дієту людей, похованих на цьому місці, а не дієту диких псових, включаючи типового Dusicyon avus. Така схожість у раціоні свідчить про те, що її або годували мисливці-збирачі, або вона харчувалася кухонними відходами”.
Вона додала, що той факт, що лисиця була похована поруч з людьми, говорить про те, що ця тварина “мала особисте значення”.
Лисиця розміром з німецьку вівчарку, важила приблизно 10-15 кг і жила на відкритих трав’янистих ділянках у значній частині Південної Америки. Записи свідчать про те, що Dusicyon avus вимерли близько 500 років тому, але причини їх зникнення неясні, зазначають дослідники.
- Команда вчених виявила спільну для людей та мавп генетичну зміну, яка вплинула на те, що люди втратили хвости близько 25 мільйонів років тому.
- Нове дослідження засвідчило, що люди передають приблизно вдвічі більше вірусів тваринам, ніж вони нам.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.