Дослідження свідчить, що люди передають тваринам більше вірусів, ніж вони нам
Джерело: Nature Ecology & Evolution
Нове дослідження засвідчило, що люди передають приблизно вдвічі більше вірусів тваринам, ніж вони нам.
Дослідники переглянули майже 12 мільйонів геномів вірусів і виявили майже 3000 випадків переходу вірусів з одного виду на інший. З них 79% припадає на віруси, що передаються від одного виду тварин до іншого. Решта 21% припадає на людей. З них 64% – це передача вірусу від людини до тварини, відома як антропоноз, і 36% – передача від тварини до людини, відома як зооноз.
Тварини, уражені антропонозом, включали котів, собак, свиней, коней, велику рогату худобу, птахів, шимпанзе, горил, єнотів, мишей та інших.
“Це справді підкреслює наш величезний вплив на навколишнє середовище та тварин навколо нас”, – сказав докторант комп’ютерної біології Інституту генетики Лондонського університетського коледжу та провідний автор дослідження Седрік Тан.
Люди та тварини є господарями незліченних мікробів, які можуть переходити до іншого виду через тісний контакт.
“Віруси можуть передаватись між різними видами за допомогою тих самих способів передачі, які застосовуються до людей, включаючи прямий контакт із зараженими рідинами або укуси інших видів, зокрема”, – пояснив Тан.
Дослідження розглядало передачу вірусу за участю всіх груп хребетних: ссавців, птахів, рептилій, амфібій і риб.
Зокрема, у диких тварин набагато більше шансів підхопити вірус від людини, ніж навпаки.
- У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що у грудні в Україні зареєстровано три випадки Pirola – нового субваріанту коронавірусу.
- Відповідно до дослідження, опублікованого в Scientific Reports, м’ясо пітона, вирощеного на фермі, може бути кращою альтернативою іншому м’ясу, оскільки пітони швидко розмножуються, навіть якщо вживають невелику кількість їжі.
У Новій Зеландії тисячі людей беруть участь у марші протесту до столиці Веллінгтон через законопроєкт, який переглядає принципи Договору Вайтангі — засновницького документа, підписаного між британською короною та корінними маорі 1840 року. Марш, відомий як хікой, триває вже дев’ять днів і охоплює міста по всій країні.
Президент Володимир Зеленський заявив, що під час комбінованої російської атаки по Україні 17 листопада пілоти винищувачів F-16 знищили близько 10 повітряних цілей окупантів.
Після оголошення про перемогу Дональда Трампа на президентських виборах у США в країні різко зріс попит на екстрену контрацепцію, а також абортивні й гендерно афірмативні препарати.
Мешканка одного з сіл Замбії Маргрет Чопа випадково стала іконою стилю та зіркою соцмереж після того, як погодилася взяти участь у жартівливій фотосесії та побути моделлю для своєї онуки-стилістки.
У ніч на 17 листопада російські війська здійснили масштабну повітряну атаку на енергетичні об’єкти України. Протиповітряна оборона України знищила 102 зі 120 випущених ракет, а також 42 ударних дрони з 90, залучених до атаки.