Другий рік поспіль до бюджету РФ заклали рекордні витрати на держпропаганду
Джерело: The Moscow Times
У 2023 році російський уряд витратить на утримання держЗМІ рекордні $1,23 млрд (122,1 млрд рублів), випливає з пояснювальної записки до проєкту закону про бюджет.
Щорічно державні телеканали, газети та агенції, а також провладні блогери обходитимуться платникам податків в РФ у суму, що перевищуватиме бюджети середніх російських регіонів — наприклад Володимирській області ($930 млн), Іванівській області ($650 млн) або Республіки Комі ($1,08 млрд).
У порівнянні з довоєнним 2021 роком, асигнування російського бюджету на держпропаганду збільшилися на 7%, а якщо порівнювати з 2019 роком — майже на 20%.
У 2024 році, згідно з проєктом закону про бюджет РФ, витрати залишаться близько рекордної позначки та становитимуть $1,22 млрд. Водночас додаткові кошти отримають майже всі ключові державні пропагандистські медіа.
Щобільше, влада РФ додатково виділить кошти на те, щоб розширити охоплення мовлення державного ТБ, включивши його віддалені регіони, на “поширення та трансляції програм” у населених пунктах із чисельністю населення менш як 100 тисяч осіб.
Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія
Зазначається, що нова авдиторія з глибинки відчайдушно потрібна Кремлю, де у багатогодинних ток-шоу провладні “експерти” погрожуватимуть ядерною війною та закликатимуть повернутися до практики сталінських репресій.
- 26 вересня усі основні онлайн-платформи, які підписали Кодекс практики щодо дезінформації (Google, Meta, Microsoft і TikTok), надали другий набір звітів щодо виконання взятих зобов’язань. Брюссель опублікував звіти IT-гігантів стосовно боротьби з дезінформацією. Зауважується, що пропаганда РФ все ще становить ризик для суспільства, зокрема для виборів у ЄС.
- Російська пропаганда щодо військового повномасштабного вторгнення в Україну поширюється через відеоігри.
- Користувачі соціальної мережі Twitter з синьою галочкою верифікації, які платять за просування свого контенту серед інших користувачів, є одними з найбільш широко поширених прикладів публікації фейків про війну Росії на території України.
- Росія активізує зусилля з поширення пропагандистських та антиукраїнських наративів на Заході, послуговуючись “спеціальними методами впливу”.
- Ми зможемо “деокупувати” свій мозок, тільки поважаючи самих себе, своє історичне минуле та наше героїчне сьогодення – історик Ігор Кошіль.
- Віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Віра Юрова та єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявили, що РФ спотворює історію та поширює теорії змови, щоб “отруїти демократичні країни шкідливою дезінформацією”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.