Другий рік поспіль до бюджету РФ заклали рекордні витрати на держпропаганду

Джерело: The Moscow Times

У 2023 році російський уряд витратить на утримання держЗМІ рекордні $1,23 млрд (122,1 млрд рублів), випливає з пояснювальної записки до проєкту закону про бюджет.

Щорічно державні телеканали, газети та агенції, а також провладні блогери обходитимуться платникам податків в РФ у суму, що перевищуватиме бюджети середніх російських регіонів — наприклад Володимирській області ($930 млн), Іванівській області ($650 млн) або Республіки Комі ($1,08 млрд).

У порівнянні з довоєнним 2021 роком, асигнування російського бюджету на держпропаганду збільшилися на 7%, а якщо порівнювати з 2019 роком — майже на 20%.

У 2024 році, згідно з проєктом закону про бюджет РФ, витрати залишаться близько рекордної позначки та становитимуть $1,22 млрд. Водночас додаткові кошти отримають майже всі ключові державні пропагандистські медіа.

Щобільше, влада РФ додатково виділить кошти на те, щоб розширити охоплення мовлення державного ТБ, включивши його віддалені регіони, на “поширення та трансляції програм” у населених пунктах із чисельністю населення менш як 100 тисяч осіб.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Зазначається, що нова авдиторія з глибинки відчайдушно потрібна Кремлю, де у багатогодинних ток-шоу провладні “експерти” погрожуватимуть ядерною війною та закликатимуть повернутися до практики сталінських репресій.

Триває 1097-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 868 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Нової Зеландії Вінстон Пітерс оголосив про посилення санкцій проти російських компаній і підтримку відновлення та реконструкції України.

До Києва у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ прибули низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади.

У третю річницю повномасштабного вторгнення РФ Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Сили оборони України повернули понад 50% території, окупованої росіянами після 24 лютого 2022 року, провели низку ефективних оборонних, а також наступальних операцій. 

Уряд Австралії запровадив цільові фінансові санкції та заборону на поїздки щодо 70 осіб, а також цільові фінансові санкції щодо 79 організацій. Це найбільший пакет санкцій проти Росії з боку Австралії з початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.