ДСНС України отримала від ЄС сучасну техніку для розмінування
- Фото: СБУ
- Фото: СБУ
Джерело: ДСНС
У середу, 29 травня, у стінах Державної служби надзвичайних ситуацій України відбулася офіційна передача амбасадоркою ЄС в Україні Катаріною Матерновою трьох систем розмінування DOK-ING MV-10 для оснащення новостворених піротехнічних підрозділів ДСНС України.
Як зазначив заступник голови ДСНС України Роман Примуш, зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні є свідченням потужної та рішучої підтримки України з боку надійних партнерів.
“Дякуємо вам, пані посол, за вашу активну роль в організації надання Україні міжнародної технічної допомоги та за непохитну підтримку у цей надзвичайно складний для нашої держави час, коли виборюється наше право бути вільними і незалежними у кривавій війні, яку розв’язала Росія проти України”, – наголосив він.
Техніку надано у межах проєкту міжнародної технічної допомоги “Комплексна підтримка національного сектору протимінної діяльності в Україні – оперативна допомога державним операторам у проведенні гуманітарного розмінування”, де партнером з розвитку виступив Європейський Союз, а виконавцем – Державна установа Центральне агентство з управління проєктами (Литовська Республіка).
Комплекс MV-10 вже використовується у роботі саперами ДСНС, очищаючи забруднені вибухонебезпечними предметами території України.
Ці машини є особливо ефективними при розмінуванні великих територій і здатні знешкоджувати як протипіхотні, так і протитанкові міни та інші боєприпаси, що не вибухнули. Вони можуть розміновувати і на крутих схилах. Перевагою є також те, що комплекс особливо безпечний в процесі експлуатації завдяки дистанційному управлінню.
Підтримка з розмінування також включає спеціальний навчальний курс для українських операторів, які працюватимуть з комплексом MV-10. Весною цього року вже було проведено тренінг для екіпажів машин механізованого розмінування.
Окрім цього, сторони обговорили технічні питання, що стосуються роботи цих систем розмінування. Представники ДСНС продемонстрували учасникам делегації методи використання та особливості їх експлуатації.
Сторони домовилися про подальшу співпрацю. Оскільки, як наголосив заступник голови ДСНС України, попри надану допомогу перелік першочергових потреб для посилення спроможностей підрозділів ДСНС постійно узагальнюється та оновлюється.
“З початком повномасштабної війни в Україні обсяги завдань ДСНС зросли в рази. Тому вже з урахуванням отриманої міжнародної допомоги в ДСНС існує гостра потреба у техніці та обладнанні для здійснення робіт з розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів”, – зазначив він.
- Машина для розмінування MV-4, зібрана та локалізована в Україні, отримала сертифікат відповідності.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та Словаччина домовились про спільне виробництво інженерної техніки для розмінування.
- В Україні представили вже третю модель вітчизняної машини для розмінування, створену українською компанією та виробниками сільгосптехніки.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.