ДСНС України отримала від ЄС сучасну техніку для розмінування

Джерело: ДСНС

У середу, 29 травня, у стінах Державної служби надзвичайних ситуацій України відбулася офіційна передача амбасадоркою ЄС в Україні Катаріною Матерновою трьох систем розмінування DOK-ING MV-10 для оснащення новостворених піротехнічних підрозділів ДСНС України.

Як зазначив заступник голови ДСНС України Роман Примуш, зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні є свідченням потужної та рішучої підтримки України з боку надійних партнерів.

“Дякуємо вам, пані посол, за вашу активну роль в організації надання Україні міжнародної технічної допомоги та за непохитну підтримку у цей надзвичайно складний для нашої держави час, коли виборюється наше право бути вільними і незалежними у кривавій війні, яку розв’язала Росія проти України”, – наголосив він.

Техніку надано у межах проєкту міжнародної технічної допомоги “Комплексна підтримка національного сектору протимінної діяльності в Україні – оперативна допомога державним операторам у проведенні гуманітарного розмінування”, де партнером з розвитку виступив Європейський Союз, а виконавцем – Державна установа Центральне агентство з управління проєктами (Литовська Республіка).

Комплекс MV-10 вже використовується у роботі саперами ДСНС, очищаючи забруднені вибухонебезпечними предметами території України.

Ці машини є особливо ефективними при розмінуванні великих територій і здатні знешкоджувати як протипіхотні, так і протитанкові міни та інші боєприпаси, що не вибухнули. Вони можуть розміновувати і на крутих схилах. Перевагою є також те, що комплекс особливо безпечний в процесі експлуатації завдяки дистанційному управлінню.

Підтримка з розмінування також включає спеціальний навчальний курс для українських операторів, які працюватимуть з комплексом MV-10. Весною цього року вже було проведено тренінг для екіпажів машин механізованого розмінування.

Окрім цього, сторони обговорили технічні питання, що стосуються роботи цих систем розмінування. Представники ДСНС продемонстрували учасникам делегації методи використання та особливості їх експлуатації.

Сторони домовилися про подальшу співпрацю. Оскільки, як наголосив заступник голови ДСНС України, попри надану допомогу перелік першочергових потреб для посилення спроможностей підрозділів ДСНС постійно узагальнюється та оновлюється.

“З початком повномасштабної війни в Україні обсяги завдань ДСНС зросли в рази. Тому вже з урахуванням отриманої міжнародної допомоги в ДСНС існує гостра потреба у техніці та обладнанні для здійснення робіт з розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів”, – зазначив він.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.