Дуда: Перспектива вступу України до НАТО є абсолютно реальною

Джерело: PAP

13 вересня президент Польщі Анджей Дуда запевнив, що перспектива вступу України до НАТО є абсолютно реальною. Він повідомив, що обговорюватиме питання із союзниками на сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

Дуда взяв участь в обговоренні з президентом Литви Ґітанасом Науседою “Архітектура безпеки в регіоні після 24 лютого 2022 року. Особлива роль Польщі та Литви в контексті агресії РФ проти України”.

Відповідаючи на питання про саміт НАТО у Вільнюсі, глава Польщі нагадав, що раніше він говорив з президентом Володимиром Зеленським про перспективу вступу України до НАТО.

Від самого початку, звичайно, ми розуміли, що це дуже складне питання…Продовжується війна, і ми всі чудово усвідомлювали, що не може обговорюватися прийняття України як повноправного члена НАТО в цей момент.

Він додав, що через статтю 5 Північноатлантичного договору, тобто зобов’язання колективної оборони, прийняття України до Альянсу на даному етапі означало б приєднання НАТО до війни проти РФ. Як він зазначив, “ідея полягала в тому, щоб відкрити двері до НАТО для України, тобто тримати ці двері відчиненими і не дати РФ зачинити їх”.

Саме у Вільнюсі Україна отримала офіційне запрошення до вступу в НАТО. Дуда пояснив, що запрошення від Альянсу вже означає, що запускається шлях ратифікації, тобто “відбувається ратифікація прийому до НАТО окремими країнами-членами”.

Читайте також: Нещодавно на українсько-польському кордоні пройшла секретна військова нарада командування НАТО із Залужним, — The Guardian

Лідер Польщі запевнив, що Варшава і надалі підтримуватиме Україну.

Безумовно, разом з президентом Ґітанасом Науседою ми будемо підтримувати Україну в її прагненні якнайшвидше стати на цей шлях ратифікації, — наголосив він.

Зауважимо, 11 липня Генеральний секретар Єнс Столтенберг зазначив, що НАТО надсилає “сильний, об’єднаний і позитивний сигнал” Україні після того, як країни-члени погодилися, що її майбутнє залежить від Північноатлантичного альянсу.

У третю річницю повномасштабного вторгнення РФ Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Сили оборони України повернули понад 50% території, окупованої росіянами після 24 лютого 2022 року, провели низку ефективних оборонних, а також наступальних операцій. 

Уряд Австралії запровадив цільові фінансові санкції та заборону на поїздки щодо 70 осіб, а також цільові фінансові санкції щодо 79 організацій. Це найбільший пакет санкцій проти Росії з боку Австралії з початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.

Президент Володимир Зеленський оприлюднив відео з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

За даними аналітиків, Сили оборони України просунулися на Торецькому напрямку, тоді як російські загарбники – на Покровському та Сіверському.

У третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну до Києва прибули президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Євроради Антоніу Кошта.