Дуда: Перспектива вступу України до НАТО є абсолютно реальною

Джерело: PAP

13 вересня президент Польщі Анджей Дуда запевнив, що перспектива вступу України до НАТО є абсолютно реальною. Він повідомив, що обговорюватиме питання із союзниками на сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

Дуда взяв участь в обговоренні з президентом Литви Ґітанасом Науседою “Архітектура безпеки в регіоні після 24 лютого 2022 року. Особлива роль Польщі та Литви в контексті агресії РФ проти України”.

Відповідаючи на питання про саміт НАТО у Вільнюсі, глава Польщі нагадав, що раніше він говорив з президентом Володимиром Зеленським про перспективу вступу України до НАТО.

Від самого початку, звичайно, ми розуміли, що це дуже складне питання…Продовжується війна, і ми всі чудово усвідомлювали, що не може обговорюватися прийняття України як повноправного члена НАТО в цей момент.

Він додав, що через статтю 5 Північноатлантичного договору, тобто зобов’язання колективної оборони, прийняття України до Альянсу на даному етапі означало б приєднання НАТО до війни проти РФ. Як він зазначив, “ідея полягала в тому, щоб відкрити двері до НАТО для України, тобто тримати ці двері відчиненими і не дати РФ зачинити їх”.

Саме у Вільнюсі Україна отримала офіційне запрошення до вступу в НАТО. Дуда пояснив, що запрошення від Альянсу вже означає, що запускається шлях ратифікації, тобто “відбувається ратифікація прийому до НАТО окремими країнами-членами”.

Читайте також: Нещодавно на українсько-польському кордоні пройшла секретна військова нарада командування НАТО із Залужним, — The Guardian

Лідер Польщі запевнив, що Варшава і надалі підтримуватиме Україну.

Безумовно, разом з президентом Ґітанасом Науседою ми будемо підтримувати Україну в її прагненні якнайшвидше стати на цей шлях ратифікації, — наголосив він.

Зауважимо, 11 липня Генеральний секретар Єнс Столтенберг зазначив, що НАТО надсилає “сильний, об’єднаний і позитивний сигнал” Україні після того, як країни-члени погодилися, що її майбутнє залежить від Північноатлантичного альянсу.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.