Дуда: Перспектива вступу України до НАТО є абсолютно реальною
Джерело: PAP
13 вересня президент Польщі Анджей Дуда запевнив, що перспектива вступу України до НАТО є абсолютно реальною. Він повідомив, що обговорюватиме питання із союзниками на сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.
Дуда взяв участь в обговоренні з президентом Литви Ґітанасом Науседою “Архітектура безпеки в регіоні після 24 лютого 2022 року. Особлива роль Польщі та Литви в контексті агресії РФ проти України”.
Відповідаючи на питання про саміт НАТО у Вільнюсі, глава Польщі нагадав, що раніше він говорив з президентом Володимиром Зеленським про перспективу вступу України до НАТО.
Від самого початку, звичайно, ми розуміли, що це дуже складне питання…Продовжується війна, і ми всі чудово усвідомлювали, що не може обговорюватися прийняття України як повноправного члена НАТО в цей момент.
Він додав, що через статтю 5 Північноатлантичного договору, тобто зобов’язання колективної оборони, прийняття України до Альянсу на даному етапі означало б приєднання НАТО до війни проти РФ. Як він зазначив, “ідея полягала в тому, щоб відкрити двері до НАТО для України, тобто тримати ці двері відчиненими і не дати РФ зачинити їх”.
Саме у Вільнюсі Україна отримала офіційне запрошення до вступу в НАТО. Дуда пояснив, що запрошення від Альянсу вже означає, що запускається шлях ратифікації, тобто “відбувається ратифікація прийому до НАТО окремими країнами-членами”.
Читайте також: Нещодавно на українсько-польському кордоні пройшла секретна військова нарада командування НАТО із Залужним, — The Guardian
Лідер Польщі запевнив, що Варшава і надалі підтримуватиме Україну.
Безумовно, разом з президентом Ґітанасом Науседою ми будемо підтримувати Україну в її прагненні якнайшвидше стати на цей шлях ратифікації, — наголосив він.
Зауважимо, 11 липня Генеральний секретар Єнс Столтенберг зазначив, що НАТО надсилає “сильний, об’єднаний і позитивний сигнал” Україні після того, як країни-члени погодилися, що її майбутнє залежить від Північноатлантичного альянсу.
- 12 липня відбулося перше засідання Ради Україна-НАТО у Вільнюсі.
- 26 липня відбулося друге засідання Рада Україна-НАТО.
- У НАТО розроблять програму з покращення закупівельних процедур для Міноборони України.
- 12 липня, виступаючи наприкінці дводенного саміту НАТО у Вільнюсі, президент США Джо Байден підтвердив підтримку України.
- НАТО має агресивніше відповідати Росії на ядерні погрози Путіна – польський генерал.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.